Pēc tam kad Covid-19 izplatības ietekmē 2020. un 2021. gadā jebkāda ceļošana bija stipri ierobežota, 2022. gads Eiropā sevi pieteica ar pārpildītām viesnīcām. Par vispārēju normu gan kļuva lidmašīnu reisu kavēšanās un pat atcelšana. Tas bija ļoti nepatīkami pēc ceļojumiem izslāpušajiem tūristiem, taču ļoti daudzsološi tiem cilvēkiem, kuri veica ieguldījumus iepriekš novārgušās tūrisma nozares uzņēmumu akcijās. Te jāpiebilst, ka ieguvumi bija arī, piemēram, aviokompāniju un prāmju operatoru akcionāriem. Šo akciju cenas likumsakarīgi līdz ar iepriekšējām nedienām nebija savos vēsturiskajos augstumos, un to cenām bija, kur palēkties.
Ir, ko tērēt
Tūrisma plūsmas nespēja apturēt pat straujais dzīves dārdzības pieaugums. Lai gan iepriekš bija pamats viedoklim, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā augušās degvielas cenas liks tūrisma plūsmām apsīkt, realitāte bija pilnīgi cita. Tas lielā mērā saistīts ar faktu, ka daļai sabiedrības pieaugusī dzīves dārdzība ir ļāvusi rocību palielināt. Turklāt viena lieta ir dzīves dārdzības pieaugums gada laikā, bet pavisam citu ainu var redzēt, ja salīdzina algu un patēriņa cenu pieaugumu triju gadu laikā.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 15. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!