Debates, kuras organizē televīzijas kanāls CNN, solās būt interesantas gan ar to, ka tās pēc ilgāka pārtraukuma būs pirmā Baidena un Trampa tikšanās aci pret aci, gan ar to, ka tās ir vārda tiešā nozīmē apkrautas ar dažādiem nosacījumiem. Piemēram, abi politiķi pusotru stundu pavadīs kājās, nevarēs izmantot nekādus palīglīdzekļus vai asistentu palīdzību, vienam runājot, otra mikrofons būs izslēgts, šādi liedzot ASV iecienīto iejaukšanos oponenta teiktajā un bārstīšanos ar neglaimojošiem epitetiem, u. c. Protams, debatēm vajadzētu iezīmēt arī atbildes uz virkni jautājumu, par kuriem pagaidām nav zināms, kā viens vai otrs no ASV prezidenta amata kandidātiem grasās tos risināt savas ievēlēšanas gadījumā.
Cits jautājums, ka pastāv aizdomas – debates izvērsīsies ne tik daudz par programmu konkurenci, cik par mēģinājumiem parādīt oponentu nelabvēlīgā gaismā. Tā plašsaziņas līdzekļos nonākusī informācija liecina, ka Baidena štābs plāno uzsvaru likt uz apgalvojumiem par Trampu kā "notiesātu kriminālnoziedznieku", kamēr Trampa štābs cer, ka Baidens debates neizturēs fiziski, un arī uz to, ka bez asistentu palīdzības esošajam prezidentam varētu būt problēmas ar daudzu atbilžu sniegšanu. Apkārt šīm tēmām, kā arī faktam, ka Tramps ir piekritis debatēm CNN (pēc viņa atbalstītāju domām – ienaidnieka teritorijā), arī ir sacelts ievērojami vairāk ažiotāžas nekā tam, ko galvenie pretendenti uz nākamā ASV prezidenta amatu gatavojas teikt par konkrētiem jautājumiem.
Cīņa šajā gadījumā, protams, risināsies par svārstīgo vēlētāju balsīm, un izplatīts ir viedoklis – jo centīgāk esošais un bijušais ASV prezidents apkaros viens otru, jo vairāk šādu balsu iegūs trešais nozīmīgākais kandidāts Roberts Kenedijs jaunākais. Šis politiķis neatbilst visiem dalībai CNN rīkotajās debatēs izvirzītajiem kritērijiem, taču beigās var izrādīties galvenais ieguvējs no tām.
Vēl būtiskāk ir, ka debatēm būs pievērsta arī daudzu pasaules valstu politiķu un ekspertu uzmanība, cenšoties saprast, ko turpmāk gaidīt no ASV – iekšpolitiskās turbulences un konfliktu turpināšanos vai tomēr stabilu un prognozējamu politiku? Kā labi noprotams, pirmais variants ir atklāti neiepriecinošs ASV sabiedrotajiem, Latviju ieskaitot.