Šie līdzekļi paredzēti no jau iezīmētā finansējuma 7,2 miljonu eiro apmērā, kas bija paredzēti augstas gatavības ventilācijas uzlabošanas projektiem skolās, piebilda premjers.
Savukārt labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) sacīja, ka ar gaisa kvalitātes kontroles mērierīcēm plānots nodrošināt vairākus simtus skolu.
"Šīs ierīces līdzēs mazināt saslimstības riskus skolās, parādot brīdi, kad telpas nepieciešams izvēdināt. Iespējams, ka līdzīgu mērierīču iepirkumu gatavosim arī Labklājības ministrijas pakļautības iestādēm," sacīja Eglītis.
Lai nākamajā mācību gadā skolēni un skolotāji varētu atgriezties klātienes mācībās, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavos pieteikumu Ministru kabinetam par gaisa kvalitātes kontroles mērierīču nodrošināšanu skolās, liecina izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) paziņojums mikroblogošanas vietnē "Twitter".
Viņa norādīja, ka patlaban ir panākta politiskā vienošanās, tāpēc IZM savu pieteikumu par ierīču nodrošināšanu mēģinās iekļaut uz 6.jūlija Ministru kabineta sēdi.
Iepriekš Muižniece aģentūrai LETA intervijā atklāja, ka ir noslēgusies pieteikšanās konkursam par ventilācijas sistēmas ieviešanu skolās, kur tas ir nepieciešams. Tas bija viens no augstas gatavības projektiem.
Brīdī, kad noslēdzās pieteikšanās konkursam, ministre secināja, ka iezīmētais finansējums - 7,2 miljoni eiro - nav pieteikts pilnā apjomā. Līdz ar to atlikušo summu Muižniece bija iecerējusi virzīt uz gaisa mērītāju iegādi.
"Šādam pirkumam saskatu jēgu, jo ventilācija, efektīva gaisa apmaiņa ir laba lieta, bet tajā pašā laikā, domājot arī īstermiņā, mums pastāv risks, ka ziemā Covid-19 vīruss var uzliesmot. Tāpēc, lai ievērotu drošības protokolā noteikto par vēdinātām telpām, īpaši jaunākajām klasēm, mums ir savlaicīgi jāsakārto vide, lai bērni varētu mācīties drošā vidē," viņa stāstīja.
LETA jau ziņoja, ka maija vidū IZM piešķirti 7 291 160 eiro, lai divu gadu laikā pašvaldību dibinātās vispārējās izglītības iestādēs nodrošinātu centralizētas mehāniskās ventilācijas izveidei ēkas korpusā un decentralizēto ventilācijas sistēmu izveidei ēkas atsevišķās mācību telpās.
Savukārt Ministru kabinets jau 18.marta sēdē ir atbalstījis Finanšu ministrijas informatīvo ziņojumu "Par augstas gatavības projektiem, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu", kurā paredzētais valsts budžeta finansējums augstas gatavības izglītības nozares investīciju projektu atlasei ir 7 291 160 eiro, no tā 2021.gadā 2 916 464 eiro apmērā un 2022.gadā 4 374 696 eiro apmērā.
IZM aprīlī ir apzinājusi pašvaldību ieceres vispārējās izglītības iestāžu ventilācijas augstas gatavības projektu īstenošanai. Atbilstoši pašvaldību aptaujas rezultātiem, kopumā šādas ieceres ir 28 pašvaldībām par 54 dažāda gatavības pakāpju ventilācijas investīciju projektiem.
LETA jau ziņoja, ka valdība marta vidū apstiprināja 219 miljonu eiro sadalījumu ministriju augstas gatavības projektiem.
Īstenojamie pasākumi 2021.gadā tiks finansēti no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", savukārt 2022.gadā nepieciešamais finansējums tiks iekļauts, gatavojot 2022.gada valsts budžeta projektu.