Man vienai šķiet, ka iekšpolitiskās situācijas dēļ un dažādu partiju iekšējo problēmu dēļ šīs Eiropas Parlamenta vēlēšanas būs ar netipiski lielu iekšpolitisko svaru?
Jebkuras vēlēšanas ir atskaites punkts partijas darbam. Neatkarīgi, vai tās ir Saeimas, pašvaldību vai Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Katrām no šīm vēlēšanām ir savs svars un sava īpatnība. Un katrās vēlēšanās ir daļa vēlētāju, kuri nobalso atšķirīgi no tā, kā iepriekš nobalsojuši Saeimas vēlēšanās, jo gan Eiropas Parlamenta, gan pašvaldību vēlēšanās tomēr diezgan daudz izšķir personālijas, kas ir sarakstu vadošajās vietās.
Dažai labai politiskajai partijai šīs Eiroparlamenta vēlēšanas būs gulbja dziesma, eksistences jautājums. Ja partija nav guvusi rezultātus jau ilgstoši ne Saeimā, ne pašvaldībās un beidzot arī Eiropas Parlamentā, iestājas iekšēja apātija, nogurums, un zināmā mērā arī tiek varbūt pat atmests ar roku politiskajai darbībai. Tagad dažiem politiskajiem spēkiem, kas pat bijuši pie valdības svirām un tagad reitingos ir pašā lejasgalā, šīs gaidāmās vēlēšanas faktiski ir "būt vai nebūt" jautājums.
Tādēļ jautājums ir, kas būs pēc šīm Eiroparlamenta vēlēšanām, jo ilgstoša opozīcija dažam labam politiskajam spēkam ir ļoti liels pārbaudījums. ZZS šādu pārbaudījumu ar opozīciju
Visu sarunu lasiet avīzes Diena trešdienas, 17. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00