Laika ziņas
Šodien
Migla

VIdes diena

Mežā saimnieko, ievērojot dabas aizsardzības prasības © DIENA

"Atbildīga mežsaimniecība ietver trīs galvenos aspektus – ne tikai ekonomiskos, bet arī vides un sociālos aspektus. Dabas vērtības jāaizsargā, taču šajā ziņā svarīgi neiekrist galējībās. Starp šiem trim lielajiem aspektiem jābūt līdzsvaram," norāda mežsaimniecības uzņēmuma Bergvik Skog mežsaimniecības direktors Žanis Bacāns. Bergvik Skog ir viens no lielākajiem mežsaimniecības uzņēmumiem Eiropā ar pārdomātu mežsaimniecības attīstības plānošanu ilgtermiņā. Latvijā šis Zviedrijas uzņēmums darbību uzsāka 2008. gadā.

Latvijā sāk inventarizēt aizsargājamos biotopus © DIENA(8)

"Lai iepazītu sevi, mums jāzina, kur dzīvojam un kas ir mūsu kaimiņi. Daba ir mūsu dzīves stūrakmens, tā ir mūsu pašu un Latvijas lielākā bagātība," savu uzskatu, Ķemeru Nacionālajā parkā atklājot projektu Dabas skaitīšana, pauda Latvijas Universitātes rektors, šī projekta patrons Indriķis Muižnieks.

Saredz ne tikai apgrūtinājumu, bet arī iespējas © DIENA

2015. gadā pašvaldība uzsāka sadarbību ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP), izstrādājot dabas aizsardzības (DA) plānu Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidum. Tas apliecina šīs 20 892 hektāru plašās teritorijas unikālās un daudzveidīgās dabas, ainaviskās un kultūrvēsturiskās vērtības, ietverot arī tūrisma attīstības potenciālu.