Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

15. augusts, 2009

Grabuste: visas spēka rezerves ir atstātas Kauņā © DIENA(19)

Latvijas septiņcīņniece Aiga Grabuste pasaules vieglatlētikas čempionātā Berlīnē sacensību pirmo dienu pabeigusi 17.vietā 29 dalībnieču konkurencē.No rīta 100 metru barjerskrējienā Grabuste finišēja, no šogad sasniegtā personiskā rekorda atpaliekot par 0,12 sekundēm – 13,78. Kopvērtējumā tas viņu ierindoja 15.

ASV lodes grūdējs Kantvels revanšējas polim Majevskim par zaudējumu Pekinā © DIENA

ASV lodes grūdējs Kristians Kantvels sestdien Berlīnē izcīnījis pasaules čempiona titulu lodes grūšanā.Priekšpēdējā piektajā mēģinājumā amerikānis sasniedza 22,03 metrus, uzrādot labāko rezultātu šosezon pasaulē.Otro vietu ieguva olimpiskais čempions Tomašs Majevskis no Polijas, kurš pērn Pekinā apsteidza Kantvelu cīņā par zelta medaļu.

papildināta - Drogbā vārti kompensācijas laikā nodrošina Chelsea uzvaru © DIENA

Didjē Drogbā gūtie vārti kompensācijas laika trešajā minūtē nodrošināja Londonas Chelsea futbolistiem uzvaru 2:1 pār Hull City Anglijas premjerlīgas sezonas atklāšanas spēlē.28.minūtē viesus Hull City komandu vadībā bija izvirzījis Stīvens Hants, kurš pirms trim gadiem savainoja Chelsea vārtsargu Petru Čehu. Taču deviņas minūtes vēlāk Drogbā ar precīzu brīvsitienu panāca izlīdzinājumu.Spēle jau tuvojās beigām, kad Drogbā ar raidījumu no gandrīz nulles leņķa panāca uzvaru Chelsea trenera Karlo Ančeloti debijas spēlē Anglijas premjerlīgā.

Kenijiete Masai kļuvusi par pasaules čempioni 10 000 metru skrējienā © DIENA

Kenijas skrējēja Lineta Masai sestdien Berlīnē kļuvusi par pasaules vieglatlētikas čempionāta uzvarētāju 10 000 metru skrējienā.Distances pēdējos 10 metros viņai izdevās apsteigt divas Etiopijas skrējējas Meseleču Melkamu un Meseratu Defaru.Finišu Masai sasniedza pēc 30 minūtēm un 51,24 sekundēm. Melkamu viņai zaudēja tikai sekundes vienu desmitdaļu, bet Defara – 0,71 sekundi.

Gorkša klubs kompensācijas laikā izlaiž no rokām uzvaru © DIENA(1)

Latvijas futbola valstsvienības aizsarga Kaspara Gorkša pārstāvētais klubs Queens Park Rangers Anglijas otrās (Championship) līgas otrās kārtas mačā viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Plymouth futbolistiem.QPR komanda pirmā izvirzījās vadībā, taču kompensācijas laika ceturtajā minūtē mājiniekiem izdevās panālt izlīdzinājumu.Gorkšs QPR sastāvā laukumā aizvadīja visu spēli.

papildināta - FK Ventspils futbolisti uzvar jaunā trenera debija reizē © DIENA(2)

Sestdien kārtējā spēlē viņi viesos ar 4:0 (2:0) pārspēja Jūrmala-VV komandu un nu par trim punktiem apsteidz Liepājas metalurgu, kas kārtējo spēli aizvadīs svētdien pret Daugavpils Dinaburg.Vārtus Ventspils kluba labā guva Ivans Špakovs, Žans Pols Ndeki, Jurijs Žigajevs un Vīts Rimkus, liecina Latvijas Futbola federācijas informācija.

Samoilovs/Sorokins iekļuvuši World Tour posma pusfinālā © DIENA(2)

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins iekļuvuši Pasaules kausa izcīņas sestā posma turnīrā Kristiansandā (Norvēģija).Sestdien spēlē par iekļūšanu pusfinālā ar 14.numuru izliktais Latvijas duets uzvarēja Luišu Migelu Maju un Pedro Rosasu no Portugāles (23.) – 2:0 (21:18, 22:20).

Dinamo hokejisti ar sagrāvi pārbaudes spēlē noslēdz treniņnometni Zviedrijā © DIENA(21)

Rīgas Dinamo hokejisti, gatavojoties Kontinentālās hokeja līgas čempionātam, sestdien Zviedrijā aizvadījuši trešo pārbaudes spēli. Rīdzinieki ar 10:2 (2:1, 4:1, 4:0) pārliecinoši uzvarēja otrās līgas (Allsvenska) klubu Örebro, informē Dinamo klubs.Atšķirībā no iepriekšējās spēles dinamiešu vārtus sargāja Ervīns Muštukovs.

Gulbis zaudē Cincinati Masters turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā © DIENA(18)

Latvijas tenisistam Ernestam Gulbim nav izdevies pārvarēt Cincinati Masters turnīra kvalifikācijas pirmo kārtu.Sestdien pasaules ranga 101.vietas īpašnieks ar 6:3, 3:6, 4:6 piekāpās amerikānim Radživam Ramam, kurš ATP ranga sarakstā ieņem 126.vietu.Izšķirošajā trešajā setā, kad rezultāts bija 4:4, Gulbis zaudēja savu servi un nākamajā geimā arī visu maču. Cīņa ilga stundu un 40 minūtes.Cincinati turnīra prēmiju fonds ir trīs miljoni dolāru. Tā galvenie favorīti ir Rodžers Federers un Rafaels Nadals.

Par Arctic Sea atbrīvošanu pieprasīta izpirkuma maksa © DIENA(3)

Somijas policija ir apstiprinājusi, ka kuģa Arctic Sea īpašnieks ir saņēmis pieprasījumu pēc izpirkuma maksas, lai kuģis tiktu atbrīvots, vēsta pasaules ziņu aģentūras. Tomēr, kas pieprasījis naudu un kur šobrīd atrodas kuģis, jorpojām nav skaidrības.

Vaičulens vaino kakla skriemeļu savainojumu un uztraukumu © DIENA(6)

Latvijas vieglatlētikas izlases debitants vesera metējs Ainārs Vaičulens uzrādīja tikai 32.rezultātu (66,89 metri) 34 dalībnieku konkurencē, taču tūlīt pēc sacensībām tika aizvests uz dopinga pārbaudi. Pieticīgo sniegumu Ainārs norakstīja uz kakla skriemeļu savainojumu un uztraukumu. Šosezon viņa uzrādītais personiskais rekords ir 74,76 metri.

Sokolovs Berlīnē startēja pēc pretsāpju injekcijas © DIENA(2)

Pasaules vieglatlētikas čempionāta sacensību pirmajā dienā apdzisa viena no Latvijas cerībām  – sezonas ceturtā labākā rezultāta īpašnieks (80,14 metri) vesera metējs Igors Sokolovs uzrādīja rezultātu 73,97 metri un palika 17.vietā 34 dalībnieku konkurencē. “Grūti teikt, kāpēc nesanāca,” uz karstām pēdām Igoram nebija skaidra atbilde pieticīgajam sniegumam.

Yamaha braucējiem dubultuzvara Čehijas Grand Prix kvalifikācijā © DIENA

Yamaha komandas braucēji Valentino Rosi un Horhe Lorenco sestdien Brno uzrādīja labākos rezultātus Čehijas Grand Prix izcīņas kvalifikācijā MotoGP klasē.Kvalifikācijas beigās Rosi gan piedzīvoja kritienu. Pats motobraucējs nav cietis, bet nav zināms, vai nav bojāts viņa motocikls.Trešo startu vieta svētdienas sacīkstēs izcīnīja Daniels Pedrosa ar Honda, ceturto – viņa komandas biedrs Antonio Eliass.

Latvijas vesera metēji nekvalificējas pasaules čempionāta pamatsacensībām © DIENA(1)

Latvijas vesera metējiem Igoram Sokolovam un Aināram Vaičulenam nav izdevies kvalificēties pasaules vieglatlētikas čempionāta pamatsacensībām.Sestdien, startējot kvalifikācijas B grupas sacensībās, Sokolovs pirmajā mēģinājumā sasniedza 73,96 metrus, otrajā vesera aizmeta par vienu centimetru tālāk, bet trešajā uzrādīja 73,12 metrus.

Borčins kļuvis par pasaules vieglatlētikas čempionāta pirmo uzvarētāju © DIENA

Krievijas soļotājs Valērijs Borčins izcīnījis pirmo zelta medaļu sestdien Berlīnē startējušajā pasaules vieglatlētikas čempionātā.20 km distancē viņš finišēja pēc stundas, 18 minūtēm un 41 sekundes, pērn Pekinā izcīnītajam olimpisko spēļu čempiona titulam pievienojot ar pasaules čempiona titulu.Otrās vietas ieguvējs ķīnietis Hao Vaņs finišu pie Brandenburgas vārtiem sasniedza 25 sekundes vēlāk.

Nākamais Zatlera iniciētais Latvijas Forums notiks trešdien - par izglītību © DIENA(14)

Valsts prezidenta iniciētās pašorganizācijas kustības Latvijas Forums nākamā diskusija notiks trešdien, 19.augustā, un tās temats būs izglītība. Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija (SAK) informē, ka foruma temats būs „Atbalsta formas/veidi Latvijas skolām reformu laikā”. Tāpat kā iepriekš diskusijas vienlaicīgi notiks septiņās Latvijas pilsētās – šoreiz Cēsīs, Jēkabpilī, Jelgavā, Madonā, Mazsalacā, Ogrē un Valmierā.

Krastiņai/Jaudzemai 9.vieta Eiropas U-23 čempionātā pludmales volejbolā © DIENA

Latvijas pludmales volejbolistes Anete Krastiņa un Jana Jaudzema ierindojušās devītajā vietā Kaļiņingradā notikušajā Eiropas U-23 čempionātā.Sestdien izslēgšanas turnīra otrajā spēlē latvietes ar 2:0 (21:18, 21:14) pārspēja igaunietes Kiensu un Kulmu, revanšējoties par grupu turnīrā ciesto zaudējumu.

Katoļu baznīcas galva Aglonā nosoda homoseksuālismu, norāda uz Saeimas vēlēšanām(203)

Romas katoļu baznīcas galva Jānis Pujats sestdien Aglonā nosodīja valstis, kuras savā likumdošanā pieļāvušas viendzimuma laulības. To varēja secināt pēc J. Pujata sprediķa. Lēsts, ka Aglonā uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem pulcējušies 60 tūkstoši cilvēku. Uz dievkalpojumu ieradies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers un premjers Valdis Dombrovskis.

Šmēdiņš/Ivanovs Eiropas U-23 čempionātā finišē 9.vietā © DIENA

Latvijas pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš un Ingars Ivanovs Eiropas U-23 čempionātā Kaļiņingradā ierindojušies devītajā vietā.Sestdien no rīta pirmajā spēlē divos setos uzvarēja austriešus Štreitfelneru/Vuclu 2:0 (21:16,21:18), bet nākamajā mačā piekāpās Kēleram/Rodem no Vācijas 1:2 (21:16, 19:21, 11:15).Turnīrā Šmēdiņš un Ivanovs bija izlikti ar ceturto numuru.

Dinara Safina aptur Klijstersas uzvaru sēriju © DIENA(1)

Pasaules tenisa ranga līdere Dinara Safina apturējusi beļģietes Kimas Klijstersas triju uzvaru sēriju viņas pirmajā turnīrā pēc divu gadu prombūtnes.Cincinati WTA turnīra ceturtdaļfinālā Krievijas tenisiste izcīnīja uzvaru 6:2, 7:5.Pusfinālā Safinas pretiniece būs itāliete Flavija Peneta (14.), kura pārspēja Danielu Hantuhovu no Slovākijas 6:3, 6:3.Otrajā pusfinālā tiksies Jeļena Jankoviča (5.), kura ceturtdaļfinālā uzvarēja austrieti Sibillu Bammeri 6:0, 6:3, un Jeļena Dementjeva (4.), kura pārliecinoši pieveica Karolīnu Vozņacku no Dānijas 6:2, 6:1.

Māris Urtāns: finālam biju tik tuvu kā nekad © DIENA(9)

Lodes grūdējs Māris Urtāns pirmais no Latvijas vieglatlētiem sestdienas rītā beidza startēšanu pasaules 12.čempionātā Berlīnē. Sezonas labākais rezultāts 19,89 metri Latvijas atlētam deva 16.vietu 35 dalībnieku konkurencē. “Tik tuvu finālam vēl nebiju ticis. Pietrūka pavisam maz,” lai būtu uzskatāmāk, Māris mediju tikšanās zonā Latvijas žurnālistiem parādīja sprīža tiesu.

Avīze: Sūdzēs tiesā Spānijā pazudušās meitenītes māti © DIENA(6)

Uzņēmējs Ģirts Lapiņš par bērna nolaupīšanu nolēmis sūdzēt tiesā savas meitas māti, kas jūlija beigās devās uz Spāniju, sestdien raksta Neatkarīgā Rīta avīze. Laikraksts jau vēstīja, ka vēlāk izrādījās, ka sieviete nevēlas, lai viņu atrod Ģ.Lapiņš, tāpēc nav izpaudusi savu un bērna atrašanās vietu. Kur sieviete atrodas zina Valsts policija un Ārlietu ministrija.

Zatlers: sabiedrībā iestājies morāls pagrimums © DIENA(198)

Valsts prezidents Valdis Zatlers sestdien Aglonā piedalās lielākajos katoļu svētkos - Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos. Viņš uzrunāja vairākus desmitus tūkstošus cilvēku, kas pulcējušies pie bazilikas. V.Zatlers dalījās savās pārdomās par valsti. Aptuveni trīs minūšu garajā uzrunā ticīgajiem viņš izvirzīja vairākus jautājumus, galvenokārt runājot par smago finanšu situāciju. Prezidenta uzrunu pārraidīja Latvijas televīzija.

Krūms: pasaules čempionātā Latvijai piecas cerību disciplīnas © DIENA

Latvijas vieglatlētikas izlases galvenais treneris Edvīns Krūms pirms sestdien Berlīnē startējošā pasaules čempionāta sākuma prognozē, ka labākos rezultātus no Latvijas sportistiem var sagaidīt piecās disciplīnās.“Vispirms šķēpmetēji. Vadimu Vasiļevski joprojām nomoka savainojumi, tomēr viņš ir cīnītājs.

Spītējot aukstajam vējam un ik pa brīdim uznākošām lietus šaltīm, tūkstošiem ticīgo 14.augusta vakarā piedalījās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku dievkalpojumos un Tautas krusta ceļa gājienā. Lielo krustu gājiena priekšgalā vēja brāzmās ar grūtībām noturēja trīs zemessargu bataljona vīri, vējš un lietus dzēsa aizdegtās svecītes, tomēr viss bazilikas sakrālais laukums laistījās vienās uguntiņās.

Federers un Nadals zaudē Monreālas Masters turnīra ceturtdaļfinālā © DIENA

Pasaules tenisa ranga pirmo divu vietu īpašnieki Rodžers Federers un Rafaels Nadals nav pārvarējuši Monreālas Masters turnīra ceturtdaļfināla barjeru.Ranga līderim Federeram zaudējumu sagādāja francūzis Žo Vilfrīds Conga – 7:6, 1:6, 7:6, bet Nadalu pārspēja argentīnietis Huans Martins del Potro 7:6, 6:1.

Jēkabsones-Žogotas klubs piedzīvo zaudējumu otrajā pagarinājumā © DIENA

Anetes Jēkabsones-Žogotas pārstāvētā komanda Konektikutas Sun Sieviešu NBA (WNBA) čempionāta kārtējā spēlē otrajā pagarinājumā piekāpāsVašingtonas Mystics vienībai – 89:91.Latvijas valstsvienības līdere spēli sāka Sun pamatsastāvā, nospēlēja nepilnas 26 minūtes, guva 4 punktus (2p.2/5, 3p.0/4), izcīnīja 2 atlēkušās bumbas, izdarīja 1 rezultatīvu piespēli, nopelnīja 4 piezīmes un pieļāva 2 kļūdas.