Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 28. novembris
Rita, Olita, Vita

21. jūlijs, 2019

Que lindo bebe © DIENA

Šis nebūs stāsts par to, kā ir Portugālē un ko tur darīt. Par to jau viss skaidrs – tur ir labi, silti, cilvēki draudzīgi, bet neuzbāzīgi, ēdiens garšīgs, cenas pievilcīgas. Jābauda dzīve! Šis būs stāsts par to, kā dzīvi baudīt kopā ar pavisam mazu cilvēku, kas būtu jāņem vērā un par ko vispār nevajag satraukties.

Skaņas zivīm, cilvēkiem un saullēktiem © DIENA

Koncerti brīvdabā Latvijā un citviet nudien nav jaunums. Teju katrā apdzīvotā vietā ir brīvdabas estrāde, senu pilsdrupu mūri, uzkalniņš vai krastmala, kur pati daba iekārtojusi savu amfiteātri. Ir arī ļoti īpašas, mistisku noslēpumu apvītas dabas koncertzāles kā, piemēram, Dalhalla Zviedrijā, kur mūzika skan majestātiska, pamesta kaļķakmens karjera dibenā. Dziļo, milzīgo bedri savulaik izsitis meteorīts… Citreiz piedzīvojums ir īpašs rituāls vai jauna mūzikas un dabas savijuma forma, kas, piemēram, reiz komponista Kristapa Pētersona un Latvijas Radio kora sadarbībā pārvērta elektroakustisko pastaigu Cēsu Žagarkalna dabas takās par aizraujošu "ieiešanu" pasakā par Kurbadu.

Ieguvēji esam mēs visi © DIENA(2)

Valdis Gavars ir spilgta personība. Fiziķis, viens no Salaspils atomreaktora būvētājiem, nostrādājis AES par galveno inženieri 30 gadu. Izveidojis Pionieru nometņu muzeju Jūrmalā, gadu desmitiem slēpojis kalnos, spēlējis golfu un hokeju, ir vairāku desmitu grāmatu autors. Valdim Gavaram šogad palika 85 gadi. Viņš ir enerģisks, smaidošs, laipns. Mājastēva dzīvesbiedre Valda, angļu valodas speciāliste, aicina pie galda dārza nojumītē, kur viss sagatavots omulīgai pasēdēšanai pie kafijas tases un svaigiem pīrādziņiem. Ziedošajā dārzā Valdis Gavars stāsta par savu dzīvi.

Noslēgsies mūzikas festivāla Rīga Jūrmala pirmā nedēļas nogale

Šodien, 21. jūlijā, ar Bavārijas Radio simfoniska orķestra, diriģentes Suzannas Melki un pianista Rūdolfa Buhbindera, kā arī pianista Mārtina Džeimsa Bārtleta solokoncertu noslēgsies jaunā mūzikas festivāla Rīga Jūrmala pirmā nedēļas nogale. Abi koncerti ir izpārdoti. Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerts tiešraidē būs klausāms Latvijas Radio programmā Klasika, bet ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu plkst.22.10 būs skatāms arī LTV 1.

222 Apes novada iedzīvotāji vēlas apvienoties ar Alūksnes novadu(18)

Apes un Alūksnes novada pašvaldībām, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) 222 Apes novada iedzīvotāji iesnieguši kolektīvo iesniegumu, kurā pauduši vēlmi apvienoties ar Alūksnes novadu, ja tiek īstenota administratīvi teritoriālā reforma.

LVM: Šogad būs bagātīgs lazdu riekstu ražas gads

Šogad solās būt bagātīgs lazdu riekstu ražas gads, jo parastās lazdas Latvijas mežos šogad ir pilnas ar riekstiem, liecina informācija valsts mežu apsaimniekotāja AS Latvijas valsts meži (LVM) mājaslapā.

Pļaviņš/Točs Pasaules tūres posmā Portugālē cīnīsies par trešo vietu

Latvijas pludmales volejbola pāris Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs svētdien piedzīvoja zaudējumu Portugālē notiekošā Ešpiņu Pasaules tūres četru zvaigžņu posma izslēgšanas turnīra pusfinālā, līdz ar to latviešiem svētdienas vakarā gaidāma cīņa par trešo vietu.

Pakiao pieveic Tūrmanu un izcīna WBC jostu

Filipīniešu boksa leģenda Menijs Pakiao sestdien kļuva par visu laiku vecāko pusvidējā svara (līdz 66,7 kg) čempionu, izcīnot Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu.

Baltā vārna © DIENA

Šķirstot vecas avīzes, nesen uzdūros 1999. gada SestDienā publicētajam aktiera, tobrīd sveika un vesela septiņdesmitgadnieka, Eduarda Pāvula (1929–2006) portretējumam, kuru tobrīd sveikais un veselais teātra kritiķis Normunds Naumanis (1962–2014) sāka ar konstatējumu, ka viņam doma, cik viegli būs rakstīt par tādu teātra leģendu kā Pāvuls, izplēnējusi pēc sarunas ar krustdēlu padsmitgadnieku, kurš uz Pāvula pieminēšanu reaģējis ar jautājumu: "Kas tas tāds?" Dzejnieks Jānis Baltvilks, kuram 22. jūlijā paliktu 75 gadi, nomira 59 gadu vecumā, tātad varētu domāt, ka šodien arī viņa vārds taptu aizmirsts, ja vien nebūtu Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes iedibinātā starptautiskā Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā. To dzejnieka dzimšanas dienā 24. jūlijā piešķir kopš 2005. gada, un šogad laureāti tiek izraudzīti ne tikai Baltijas reģionā, bet jau no visas Eiropas.

Galvenais – saglabāt mieru © DIENA(3)

Atpūta pie dabas kļūst arvien iecienītāka, un tieši vasaras sezona ir piemērotākais laiks, lai baudītu dabas krāšņumu pilnā plaukumā. Pārgājieni, pastaigas pie jūras, laivu braucieni, ogošana, sēņošana, makšķerēšana – ko darīt netrūkst! Taču laikapstākļi, kā pēdējā laikā varam novērot, ir visai mainīgi. Kaut arī sinoptiķi izsaka prognozes par gaidāmajām lietavām vai negaisu, apstākļu maiņa var piemeklēt arī pēkšņi. Vasaras mēnešos Latvijā pērkona ducināšana ir gana bieža parādība. Taču, ko iesākt, ja spēcīgs negaiss mūs pārsteidzis, kad esam devušies uz mežu ogot vai sēņot? Un kā izvairīties no apmaldīšanās mežā? Ne katrs mūsdienās prot orientēties pēc dabas parādībām un objektiem!

Putins: Krievi un ukraiņi ir viena tauta(71)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis pārliecību, ka krievi un ukraiņi veido vienu tautu un abām valstīm ir jāatrod veids, kā integrēties.

Svētdienas rīts - saulains un silts

Svētdienas rītā visā Latvijā ir saulains laiks, Kurzemē saule spīd caur plāniem mākoņiem, liecina meteoroloģiskā informācija.

Kas arhitektam ko kaķu māju neuztaisīt © DIENA(1)

Pagājušajā ziemā bijusī kolēģe Aija Duļevska-Cālīte, kas vasarās dzīvo Garupes dārzkopības kooperatīvā Arhitekts, atsūtīja man skaistu divu kaķu māju foto. Namiņa autoru viņa gan nezināja. Nesen, iztaujājot paziņas, uzzināju, ka par kaķu mieru un drošību parūpējies arhitekts Andris Vītols. Viņš jau no 60. gadu beigām dzīvo paša projektētā mājā kooperatīvā Arhitekts Garupē.

Atvērta pieeja krāsām © DIENA

Uzņēmums Alina tapis, Solvitai Kostjukovai mēģinot biznesā iedzīvināt tēva inovāciju – jaunu tehnoloģiju, kas padara krāsas videi draudzīgākas un veselībai nekaitīgākas. Nu jau uzņēmums ne tikai iekarojis popularitāti Eiropā, bet skatās arī Amerikas virzienā.

Sviesta pupiņas gardēžiem

Lielākoties ēdienos tiek pievienotas pupiņu sēklas, un lobāmo pupiņu šķirņu tiešām ir daudz. Tās nogatavojas vasaras otrajā pusē un ir ilgi saglabājamas izkaltējot. Savukārt pupiņas, kas ēdamas ar visām pākstīm, uzturā jālieto, kamēr sēkiņas ir nenobriedušas un arī pākstis svaigas, tad tās ir visgaršīgākās. Arī šīm pupiņām ir daudz šķirņu, bet zināmākās ir sviesta pupiņas – zaļas, dzeltenas, pat violetas. Ne visi zina, kā šīs pupiņas pagatavot, taču ražas laikā vērts nogaršot, iekļaujot dažādu ēdienu receptēs, un nākamgad, iespējams, gribēsies tās iesēt savā dārzā.

Kalendārs

Jūlijs, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11