Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

14. augusts, 2010

Bagatskis: aizvadījām divus dažādus puslaikus © DIENA(1)

Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc spēles pret Somijas izlasi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā sevišķi priecīgu vaigu vis nerādīja – par spīti pārliecinošajai uzvarai 87:67.“Aizvadījām divus dažādus puslaikus. Pirmo ir pat grūti komentēt, jo spēle aizgāja uz urrā.

Latvijas valstsvienības basketbolisti sestdien Arēnā Rīga izcīnīja pārliecinošu uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupas kārtējā spēlē. Laukuma saimnieki ar 87:67 (54:26) pieveica Somijas izlasi, uzlabojot izredzes izcīnīt ceļazīmi uz finālturnīru. Nākamo spēli Latvijas basketbolisti aizvadīs 17.augustā savā laukumā pret grupas līderiem Melnkalnes izlasi.

Kadešu basketbola izlasei zaudējums Eiropas čempionāta trešajā kārtā © DIENA

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase Maķedonijā notiekošā Eiropas čempionāta B divīzijas trešās kārtas spēlē sestdien mazrezultatīvā cīņā ar 39:43 piekāpās vienaudzēm no Slovēnijas. Šī bija Latvijas komandas pirmā neveiksme turnīrā pēc uzvarām divās pirmajās spēlēs.Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlasē bija Rūta Veidere – 11 gūti punkti plus 10 izcīnītas atlēkušās bumbas.Par spīti zaudējumam Latvijas jaunās basketbolistes otrajā posmā turpinās cīņu par vienu no divām ceļazīmēm uz elites grupu nākamgad.Latvijas kadešu pretinieces būs Slovākijas, Anglijas un Rumānijas komandas.

Dikeulaks: nostrādāja mūsu asākais ierocis – aizsardzība © DIENA

Latvijas dāmu basketbola valstsvienības galvenais treneris Georgs Dikeoulakoss pēc pārliecinošās uzvaras 76:47 izbraukumā pār Rumānijā īpaši uzteica savas komandas veiksmīgo spēli aizsardzībā."Kā jau iepriekš teicu, aizsardzība būs mūsu komandas asākais ierocis, un šodien tas nostrādāja. Mājinieces spēja gūt tikai 47 punktus, un šāds rezultāts runā pats par sevi" Latvijas valstsvienības galvenais treneris Georgs Dikeulaks citēts interneta lapā basket.

papildināta - Blackpool atgriešanos premjerlīgā atzīmē ar graujošu uzvaru © DIENA

Futbola klubs Blackpool, kura līdzīpašnieks ir Latvijas uzņēmējs Valērijs Belokoņs, bet direktors Normunds Malnačs, ar pārliecinošu uzvaru atzīmējis atgriešanos Anglijas premjerlīgā pēc 39 gadu pārtraukuma. Sestdien pirmās kārtas spēlē Blackpool futbolisti viesos pārspēja Wigan Athletic vienību – 4:0.

Bogdanovs līderis pēc pasaules junioru spīdveja čempionāta otrā finālposma © DIENA(2)

Latvijas spīdveja braucējs Maksims Bogdanovs sestdien Daugavpilī ierindojies otrajā vietā pasaules junioru (U-21) čempionāta otrajā finālposmā.No pieciem braucieniem Bogdanovs uzvarēja trijos, vienreiz bija otrais un vieneiz trešais. Tikpat punktu savāca arī austrālietis Dārsijs Vords, kuram izdevās mājinieku apsteigt izšķirošajā braucienā par pirmo vietu.Trešo vietu Gdaņskā ieņēma Daugavpils komandu Lokomotīve pārstāvošais Krievijas spīdvejists Artjoms Laguta, liecina sportowefakty.pl informācija.

Pļaviņš/Šmēdiņš uzvar favorītus un kvalificējas Eiropas čempionāta pusfinālam © DIENA(3)

Latvijas pludmales volejbola pāris Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš kvalificējušies Berlīnē notiekošā Eiropas čempionāta finālposma pusfinālam.Pa ceļam uz pusfinālu ar 10.numuru izliktie Pļaviņš un Šmēdiņš pārspēja abus galvenos favorītus. Sestdien ceturtdaļfināla spēlē viņi pārliecinoši pieveica turnīra galvenos favorītus, ar pirmo numuru izliktos vāciešus Ēriku Korengu un Dāvidu Klempereru 2:0 (21:13, 21:16), bet pirms tam astotdaļfinālā Latvijas duets ar 2:0 (21:16, 21:19) pārspēja Pablo Ereru/Adrianu Haviru no Spānijas, kuriem turnīrā bija piešķirts otrais numurs.

Budapeštā sestdien sasniegti vēl seši Eiropas peldēšanas čempionātu rekordi © DIENA

Budapeštā notiekošajā Eiropas peldēšanas čempionātā sestdien sasniegti vēl seši sacensību rekordi.Čempionu titulus ar jauniem rekordiem izcīnīja Jevgeņijs Korotiškins no Krievijas 100 metros tauriņstilā (51,73 sekundes), itāliete Federika Pelegrīni 200 metro brīvajā stilā (1:55,45), Aleksandra Gerasimenja no Baltkrievijas 50 metros uz muguras (27,64), kā arī Krievijas peldētāju kvartets 4x200 metru brīvā stila stafetē (7:06,71).

Bezvārtu neizšķirts Blāzmas un FK Jelgava futbolistu spēlē © DIENA

LMT virslīgas sestdienas vienīgajā spēlē Rēzeknes kluba Blāzma futbolisti savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar FK Jelgava vienību.Turnīra tabulā jelgavnieki ar 12 punktiem 15 spēlēs ieņem sesto vietu, bet rēzekniešiem, tāpat kā Olimps/RFS un FK Jaunība komandām, ir pa desmit punktiem, liecina Latvijas Futbola federācijas informācija.Pārējās 15.kārtas spēles notiks svētdien. Centrālā spēle notiks Liepājā, kur vietējais Metalurgs uzņems turnīra līderus Skonto futbolistus (tiešraide LTV7).

Gorkša klubam otrā pārliecinošā uzvara sezonā © DIENA

Latvijas futbola valstsvienības aizsarga Kaspara Gorkša pārstāvētais klubs Queens Park Rangers izcīnījis otro pārliecinošo uzvaru Anglijas otrās līgas (Championship) jaunajā sezonā.Otrajā kārtā sestdien QPR futbolisti izbraukumā uzvarēja Sheffieled United vienību – 3:0. Gorkšs nospēlēja visas 90 minūtes.Visus trīs vārtus viesi guva spēles pirmajās 23 minūtes, kad precīzi sita Hogans Efraims, Džemijs Makī un Adels Tarabts (11 m). Ar divām uzvarām divās spēlēs un vārtu starpību +7 Queens Park Rangers futbolisti ir līgas turnīra tabulas līderi.

Kadetu basketbola izlasei otrais zaudējums turnīrā par palikšanu elites grupā © DIENA

Latvijas U-16 basketbolisti sestdien piedzīvojuši otro zaudējumu līdzšinējās piecās spēlēs cīņā par vietas saglabāšanu Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā. Latvijas kadeti sīvā cīņā piekāpās vienaudžiem no Vācijas – 46:63 (28:34). Izšķirošo spēli par palikšanu elites grupā Latvijas U-16 izlase aizvadīs svētdien pret Izraēlas komandu.

Latvijas Universitātes stadionā Rīgā sestdien notika Latvijas regbija 50.gadadienas svinības. Pasākuma laikā bija iespēja vērot visdažādākos ovālās bumbas priekšnesumus. Vispirms LU stadionā sacentās bērnu un jauniešu komandas. Pēc tam vārds tika dots regbija-7 un Touch regbija pratējiem. Laukumā devās arī sieviešu komandas, notika veterānu sacensības.

Tomātu nav nekāds šardonē(16)

Pretojoties vispārpieņemtajam priekšstatam, ka Latvija ir alus zeme, SestDiena dodas pa dzimtenes vīna takām. Netālu no Vidrižiem satiekam jau gadus desmit Latvijā dzīvojošo Džonu Braunu. Reiz brīvdomīgais hipijs, bet vēlāk arī bankas darbinieks un programmētājs, tagad darina vīnus no visneiedomājamākajām ēdmaņām – pat kabačiem un gurķiem! Bet vissavdabīgākais bijis ķiploku.

Latgalē +33 grādi, karsts un sutīgs laiks būs arī svētdien © DIENA(3)

Sestdienas pēcpusdienā lielākais karstums valda Latgalē, kur temperatūra paaugstinājusies līdz +31..+33 grādiem, un arī citos reģionos gaisa temperatūra vietām pārsniedz +30 grādu atzīmi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un "Latvijas Valsts ceļu" dati.

Kovalam piektā vieta Dimanta līgas posmā Londonā © DIENA

Olimpisko spēļu vicečempions šķēpa mešanā Ainars Kovals ierindojies piektajā vietā Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Dimanta līgas kārtējā posmā Londonā.Veiksmīgākais mēģinājums Latvijas šķēpa metējam bija otrais, kurā viņš sasniedza 80,96 metrus. Pirmajā šķēpa aizlidoja 77,46 metrus, bet trešais un ceturtais netika ieskaitīti.Par sacensību uzvarētāju kļuva titulētais norvēģis Andreass Torkildsens – 87,38 metri. Tālāki raidījumi par Kovalu izdevās arī vācietim Matiasam de Cordo (86,97) un somiem Tero Pitkemeki (84,71) un Tēmu Virkalam (82,24).

papildināta - Dinamo hokejistiem trešā vieta turnīrā Astanā © DIENA

Rīgas Dinamo hokejisti ierindojušies trešajā vietā Kazahstānas prezidenta kausa izcīņā Astanā. Sestdien spēlē par trešo vietu rīdzinieki pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Mitišču Atlant vienību.Rezultātu otrās trešdaļas sākumā, realizējot skaitlisko vairākumu, atklāja Atlant hokejisti.

Honda braucējs Pedrosa uzvarējis Čehijas Grand Prix kvalifikācijā © DIENA

Pasaules motošosejas čempionāta desmitā posma Čehijas Grand Prix izcīņas kvalifikācijas braucienos MotoGP klasē sestdien uzvaru izcīnīja Honda komandas pārstāvis Dani Pedrosa.Veiksmīgākajā no mēģinājumiem viņš apli veica minūtē un 56,508 sekundēs.  Svētdien no otrās pozīcijas startēs Bens Spīss (Yamaha), kurš bija sekundes 338 tūkstošdaļas lēnāks.

Orientieristei Skrastiņai 31.vieta pasaules čempionātā vidējā distancē © DIENA

Latvijas orientieriste Aija Skrastiņa ierindojusies 31.vietā Norvēģijas pilsētā Tronheimā notiekošajā pasaules čempionātā vidējā distancē.4,5 kilometru distancē viņa finišēja pēc 38 minūtes un 18 sekundēm. Uzvarētājai somietei Minnai Kaupi Skrastiņa zaudēja vairāk nekā astoņas minūtes minūtes, liecina rīkotāju publicētā neoficiālā informācija.Finālā startēja 45 labākās kvalifikācijas sacensību dalībnieces.Jau ziņots, ka sprintā Aija ierindojās 34.vietā, bet garajā distancē – 25.vietā. Sestdien pasaules orientēšanās sporta čempionātā paredzētas sacensībās stafetē.

Pļaviņš/Šmēdiņš un Samoilovs/Sorokins iekļūst Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā © DIENA(1)

Latvijas pludmales volejbola pāri Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins kvalificējušies Berlīnē notiekošā Eiropas čempionāta finālposma ceturtdaļfinālam.Sestdien astotdaļfināla spēlē ar 10.numuru izliktie Pļaviņš/Šmēdiņš ar 2:0 (21:16, 21:19) pārspēja Pablo Ereru/Adrianu Haviru no Spānijas, kuriem turnīrā bija piešķirts otrais numurs.

Kopā ar piedzērušos saimnieku atskurbtuvē nogādā arī suni © DIENA(2)

Liepājā pašvaldības policija atskubtuvē nogādājusi ne tikai uz ielas alkohola reibumā gulošo vīrieti, bet arī viņa suni, kurš uzticīgi sēdējis blakus saimniekam. Kur gan viņu bija citur likt, jautā policijas pārstāvji. Līdz rītam, kad vīrietis atžirdzis, abi ar suni gulējuši atskurbtuvē uz lāviņas, atsaucoties uz vietējo policiju, vēsta portāls rekurzeme.

Blaters pieļauj iespēju atcelt neizšķirtus Pasaules kausa finālturnīros © DIENA

Starptautiskās Futbola federācijas prezidents Zeps Blaters pieļāvis iespēju Pasaules kausa izcīņas finālturnīra spēlēs atcelt neizšķirtus iznākumus, uzvarētāju noskaidrošanai nozīmējot 11 metru sitienu sēriju vai aizvadot pagarinājumu līdz “zelta vārtu” guvumam.Intervijā vācu izdevumam Focus viņš apgalvojis, ka komandas par visu vairāk negrib zaudēt, tādēļ spēles reizēm kļūst garlaicīgas.

Naktī uz sestdienu Liepājas klubā "Fontaine Palace" un tā teriotorijā izskanēja festivāla "Fontaine Festival" pirmā diena. Ap pulksten pusčetriem rītā uznākušais negaiss atvēsināja sakarsušo publiku un applūdināja promenādi, novēroja Liepājas portāls rekurzeme.lv. Klubā bijis “karsts kā ellē”. Kad uz "Gypsy Camp" skatuves, kas atradās ārpusē, jau gatavojās uzstāties festivāla namatēvs Luijs Fonteins, uznācis negaiss. Daļa festivāla apmeklētāju steidza meklēt patvērumu, bet citi turpināja dejot, baudot atvēsinošo lietus gāzienu.

Vengers pagarinājis līgumu ar Londonas Arsenal futbola klubu © DIENA

Franču futbola speciālists Arsēns Vengers Anglijas premjerlīgas sezonas atklāšanas dienā pagarinājis līgumu ar Londonas Arsenal klubu vēl uz trim sezonām – līdz 2013./14.g.sezonas beigām.“Mana sirds pieder Arsenal un mana lielākais sapnis ir palīdzēt klubam izcīnīt čempionu titulu. Vēlēšanās strādāt ir lielāka nekā jebkad,” kluba paziņojumā citēts Vengers, kurš “lielgabalnieku” galvenā trenera pienākumus veic kopš 1996.gada.

Oskars Kļava noslēdzis līgumu ar Mahačkalas klubu Anži © DIENA

Latvijas futbola valstsvienības un līdzšinējais Liepājas metalurga kluba aizsargs Oskars Kļava karjeru turpinās Krievijas premjerlīgas klubā Mahačkalas Anži. Līgums noslēgts uz trijiem gadiem, liecina kluba publicētā informācija.Krievijas premjerlīgas turnīra tabulā pēc aizvadītām 16 kārtām Anži ieņem 11.vietu.Kļava Liepājas metalurga komandā spēlēja kopš 2002.gada un divreiz kļuva par Latvijas čempionu.

Gulbis Sinsinati Masters turnīra pirmajā kārtā tiksies ar amerikāni Jangu © DIENA

Ernesta Gulbja pretinieks Sinsinati Masters tenisa turnīra pirmajā kārtā būs ASV tenisists Donalds Jangs, liecina piektdien notikušās izlozes rezultāti.Jangs šonedēļ pasaules ranga sarakstā ieņem 104.vietu, Sinsinati turnīrā viņš spēlēs ar īpašo uzaicinājumu (wild card). Gulbis pasaules rangā ir 28.vietā.

Baško: ceru, pierādīsim, ka esam favorītes © DIENA(1)

Pēc mēneša ilgas gatavošanās 2011. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru sāks Latvijas dāmu basketbola valstsvienība. Pirmajā spēlē sestdien pulksten 17 viesos jātiekas ar Rumāniju (tiešraide Viasat Sport Baltic).Izlases jaunais galvenais treneris grieķis Georgs Dikeulaks jau, sākot darbu ar valstsvienību, uzsvēra, ka Latvijai ir spēcīgākā komanda grupā, taču tādēļ vien neviens punktus nedos – favorītu statuss būs jāpierāda laukumā.

Piektdien agri no rīta Jelgavā, aizdegoties privātmājas piebūvei, bojā gājuši divi cilvēki - vecāks vīrietis un sieviete, vēl trīs cilvēki no liesmām paguvuši izglābties. Kaimiņi stāsta, ka abi sadegušie bieži lietojuši alkoholu, kas, visticamāk, bijis par iemeslu arī šīs nakts traģēdijai, vēsta portāls zz.

Piektdienas vakarā Dzintaru koncertzālē Intars Busulis sniedza pēdējo tūres koncertu, noslēdzot divu mēnešu muzicēšanu dažādās Latvijas pilsētām, kopumā nospēlējot astoņus koncertus. Koncertu laikā I.Busulis iepazīstināja publiku ar savu jaunāko albumu “AKTs”. Koncertu spēlēja komponista Kārļa Lāča vadītā grupa "Sweet Waterz" un tradicionāli piedziedāja I.Busuli pavadošais meiteņu trio "Lady’s Sweet".

Sinsinati tenisa turnīra pusfinālā tiksies Klijstersa un Ivanoviča © DIENA

ASV pilsētā Sinsinati notiekošajā WTA dāmu tenisa turnīrā kļuvuši zināmi pusfināla pāri.Ceturtdaļfinālos ar ceturto numuru izliktā beļģiete Kima Klijstersa pārspēja itālieti Flaviju Penetu (11.) 7:6, 6:4 un cīņā par vietu finālā tiksies ar serbieti Anu Ivanoviču, kura pārliecinoši uzvarēja Akgulu Amanmuradovu no Uzbekistānas 6:1, 6:3.Otrajā pusfinālā spēkiem mērosies Krievijas tenisistes Marija Šarapova (10.) un Anastasija Pavļučenkova. Šarapova ceturtdaļfinālā pieveica Marionu Bartoli (16.) 6:1, 6:4, bet Pavļučenkova – Janinu Vikmaijeri (12.) 7:5, 3:6, 6:1.

Aglonā jau 30 tūkstoši svētceļnieku(6)

Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus piektdien apmeklējuši vairāk nekā 30 tūkstoši svētceļnieku, liecina Valsts policijas informācija.

Taisons Gejs sasniedzis sezonas labāko rezultātu 100 metru skrējienā © DIENA

Amerikāņu sprinteris Taisons Gejs piektdien IAAF Dimanta līgas sacensībās Londonā sasniedzis sezonas labāko rezultātu pasaules 100 metru skrējienā.Savainojumu dēļ nestartējot Jamaikas sprinteriem Useinam Boltam un Asafam Pauelam, Gejs svinēja pārliecinošu uzvaru – 9,78 sekundes. Bolts un Pauels šogad 100 metrus bija veuikuši 9,82 sekundēs.

Lielbritānijā reģistrēti pirmie 400 gados piedzimušie bebri © DIENA(18)

Lielbritānijā fiksēts vēsturisks notikums - pirmo reizi pēdējo 400 gadu laikā reģistrēti savvaļā dzimuši bebri, ziņo BBC.Divi astoņas nedēļas veci bebrēni manīti Ārgailas reģiona mežos Skotijas rietumos. Tās ir pirmās atvases, kas dzimušas gadu pēc tam, kad Lielbritānijā sāka pirms četriem gadsimtiem izmirušo bebru ieviešanu valsts mežos.

Pasaules četri labākie tenisisti kvalificējas Toronto Masters turnīra pusfinālam © DIENA

Pasaules tenisa ranga četru pirmo vietu ieguvēji, izcīnot uzvaras ceturtdaļfināla spēlēs, kvalificējušies Toronto Masters turnīra pusfinālam.Pasaules pirmā rakete Rafaels Nadals ar 3:6, 6:3, 6:4 pārspēja Filipu Kolšreiberu no Vācijas, kurš reitingā ieņem 37.vietu. Trīs seti uzvarai bija nepieciešami arī Rodžeram Federeram (3.

Krauklis: ekonomistam ar savu algu grūti saprast vidusmēru, kas par gāzi samaksāt nevarēs(32)

Izlasījis bankas eksperta un V. Dombrovska valdības slavinātāja Pētera Strautiņa rakstu Gāzes nodokli atlikt nedrīkst (Diena, 6. augusts), konstatēju: demagoģiska paskvila no sērijas - viss, ko dara Dombrovskis un Co ir labi, bet tie, kas iebilst, ir nejēgas un populisti. Tomēr jautājums ir ļoti svarīgs, tāpēc P. Strautiņa verbālo ekvilibristiku bez atbildes atstāt nedrīkst.

Saeimas sēde sasaukta, iespējams, izmantojot viltu © DIENA(37)

Opozīcija ir izmantojusi viltus metodes, lai panāktu Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu pirmdien, 16. augustā. Saeimas prezidijs sēdi ir izsludinājis, un tās darba kārtībā ir iekļauti arī grozījumi likumā par akcīzes nodokli, kas paredz, ka to dabas gāzei nepiemēro līdz 2014. gadam.

Sociologs: PB prezidenta neveiklo izteicienu var izmantot politiķi, kas ir pret aizdevējiem © DIENA(56)

Pasaules Bankas galvas jautājums par simtlatniekiem bija ļoti neveikls izteiciens, ņemot vērā joprojām visai bēdīgo situāciju Latvijas ekonomikā, tā avīzei Diena komentē sociologs Aigars Freimanis. Viņaprāt, to noteikti šajā pirmsvēlēšanu laikā varētu izmantot tie politiskie spēki, kas pret starptautiskajiem aizdevējiem ir skeptiski noskaņoti, piemēram, apvienība Par Labu Latviju, arī Saskaņas centrs. «Tas bija kā aklai vistai grauds.»

Burovs atgriežas departamenta direktora krēslā

Viņš ļoti labi pilda savus pienākumus - tā lēmuma projektu par Oļega Burova iecelšanu Rīgas domes (RD) Īpašuma departamenta direktora amatā komentē RD Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks. Konkursa kārtībā ieceltais departamenta direktors Kārlis Kavacs nonācis pašvaldības SIA Rīgas nami valdes priekšsēdētāja krēslā, nomainot no amata atbrīvoto Andri Lāci.

Mājinieki ievācmedaļu ražu

Ar jaunu Eiropas čempionātu rekordu Ungārijā 200 metru kompleksajā peldējumā uzvarēja mājiniece Katinka Hosu (att.) - 2:10,9 minūtes. Čempionāta rekords sasniegts arī 200 metru peldējumā brasā, kur ātrākais bija ungārs Daniels Ģurta - 2:08,95 minūtes. Francūzis Kamils Lakūrs sasniedza rekordu 50 metros uz muguras (24,07 sekundes).