Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 26. janvāris
Agneta, Agnis, Ansis

Asteroīdi

Garām Zemei šonakt palidos gigantisks dubultasteroīds 1998 QE2

Šonakt garām Zemei 5,8 miljonu kilometru attālumā palidos gigantisks dubultasteroīds 1998 QE2. Paša asteroīda diametrs ir 2,7 kilometri, savukārt tā pavadoņa diametrs – 600 metri, teikts ASV NASA interneta vietnē. Neraugoties uz to, ka attālums, kādā asteroīds palidos garām Zemei, ir 15 reizes tālāks nekā Mēness orbīta, tas ir pats mazākais attālums, kāda šis debess ķermenis pietuvojies Zemei pēdējo 200 gadu laikā. 

Krievija apsver plānus Zemes glābšanai no sadursmes ar asteroīdiem

Krievija apsver iespēju izvietot uz asteroīdiem signālugunis vai likt lietā atombumbas, lai nākotnē pasargātu Zemi no sadursmes ar asteroīdiem. Pēc meteorīta eksplodēšanas virs Krievijas Urālu reģiona Zemes glābšana no sadursmes ar asteroīdu no zinātniskās fantastikas jomas nonākusi Maskavas politikas dienaskārtībā.

Cilvēce cenšas nodrošināties pret asteroīdu uzbrukumiem

Kopš pagājušās piektdienas, kad neliela asteroīda sprādziens virs Krievijas pilsētas Čeļabinskas ievainoja aptuveni 1200 cilvēku un radīja plašus postījumus, bet ļoti tuvu Zemei garām aizlidoja aptuveni 45 metrus diametrā liels asteroīds, bieži ticis uzdots jautājums, ko cilvēki var darīt, lai pasargātu mūsu planētu no krītošiem kosmiskajiem objektiem.

Cik nopietni cilvēcei jābaidās no asteroīdiem?

Šodien, piektdienas 15. februāra vakarā, tikai 27 tūkstošus kilometru lielā attālumā garām Zemei (pēc astronomiskiem mērogiem tas ir vienkārši mikroskopisks lielums) palidos asteroīds 2012 DA 14. Šī asteroīda, kura diametrs ir 45 metri, parādīšanas būs jebkad tuvākā tik liela objekta pietuvošanās Zemei.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide