Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izaugsme

Prognozes par Latvijas ekonomisko izaugsmi arvien piesardzīgākas

Grūtais ceļš uz Eiropas Savienības (ES) un - it īpaši - Rietumeiropas tautsaimniecības atgūšanos no iepriekšējās finanšu krīzes, traucējumi ekonomiskajās attiecībās ar Krieviju, kā arī vietējā patēriņa izaugsmes tempu mazināšanās radījusi labvēlīgu fonu Latvijas ekonomiskā pieauguma prognožu samazināšanai.

Gašpuitis: Lēni, bet uz priekšu

2015. gada 4. ceturksnī, salīdzinot ar 2015. gada 3. ceturksni IKP samazinājās par 0,3%. Taču, salīdzinot ar to pašu ceturksni pirms gada, IKP ir par 2,7% augstāks. Tādejādi 2015. gadā IKP ir pieaudzis par 2,7%.2015. gads ekonomikā nebija viegls. Gada sākumā izaugsme bija vājāka par gaidīto, bet turpmākajos ceturkšņos tā atguvās.

EK: Latvijas ekonomika uzrāda stabilāku izaugsmi par iepriekš prognozēto

Latvijas ekonomika uzrāda stabilu izaugsmi, kas ir labāka, nekā Eiropas Komisija (EK) prognozēja pērn rudenī - prognozēto 2,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes vietā 2015.gadā Latvijas ekonomika uzrāda 2,7% izaugsmi, liecina EK paziņojums par ziemas ekonomikas prognozi.

Strautiņš: Latvijas ekonomika nākamgad augs straujāk, bet arī nevienmērīgāk

Iekšzemes kopprodukta (IKP) izmaiņas ir visaptverošākais ekonomiskās situācijas raksturotājs, taču tās nav perfekts mērinstruments. Šeit nav runa par to, vai IKP pietiekami ņem ietekmi uz vides un sociālo kapitālu, kas svarīgi un populāri globālo diskusiju temati. IKP izmaiņas kļūs arvien mazāk informatīvas tieši par Latvijas tautsaimniecībā notiekošo, jo mūsu ekonomikā runāt par vidējo kļūst arvien grūtāk.

EY: Latvija šogad būs sestā straujāk augošā ekonomika Eirozonā

Jaunākais EY Eirozonas ekonomiku pētījums Eurozone Economic Forecast (EEF) liecina, ka Latvijas ekonomika šogad augs par 2,6%, bet tuvākajos gados izaugsmei vajadzētu pieņemties spēkā un sasniegt 3,8% izaugsmes līmeni nākamgad un 4,5% pieaugumu ik gadu laikā no 2017. līdz 2019. gadam. EY eksperti norāda, ka Eirozonas ekonomika kopumā šogad augs par 1,4%, vienotās valūtas zonas valstīm iegūstot no zemākām enerģijas cenām, augoša pieprasījuma ASV un Lielbritānijā un konkurētspējīgāka valūtas kursa.

Apinis: Mūsu valsts ekonomika pamazām atgūstas

Divi no finanšu krīzes lielākajiem upuriem Eiropā – Latvija un Grieķija – attīstās pēc pilnīgi pretējiem scenārijiem. Upuru bijis daudz, taču, kamēr Egejas jūras piekrastē finanšu situāciju, sevišķi vēl pēc svētdien notikušā referenduma, var zināmā mērā salīdzināt ar apokalipses jātnieku ierašanās gaidām, Latvijā ir cerības uz labklājības pieaugumu. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide