Ulmanis un ulmaņlaiki – šie vārdi izraisa atšķirīgas emocijas: no piepaceltas sajūsmas līdz pat skarbai kritikai, jo gan pats politiķis, gan viņa veikums tiek pretrunīgi vērtēti. Tas pats cilvēks, kurš stāvēja pie demokrātiskās Latvijas šūpuļa 1918. gada 18. novembrī, bija arī tas, kurš to nojauca un radīja "vadonismu". Tāpēc arī jaunā ekspozīcija viņa dzimtajās Pikšās aicina katram pašam meklēt atbildes uz jautājumu, kas bija Ulmanis un ko viņš nozīmēja Latvijai.
Kārļa Ulmaņa pieminekli Valkā atklās 15.novembrī, neilgi pirms valsts svētkiem, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas Latviešu biedrības un Nacionālās kultūras attīstības fonda (RLBNKAF) mārketinga komunikāciju konsultante Inga Jaunzeme-Grīnvalde.Mākslinieces Artas Dumpes, akmeņkaļa Ivara Feldberga un arhitekta Aivara Zavadska radītais Kārļa Ulmaņa piemineklis tiks uzstādīts Valkas centrā starp kultūras namu, pilsētas domi, ģimnāziju un mākslas skolu.
Pirms 80 gadiem 15.maija naktī Kārļa Ulmaņa veiktā valsts apvērsuma rezultātā tapušajam režīmam bija atvēlēts pārāk īss laiks, lai pierādītu tēzi, ka jebkura diktatūra agri vai vēlu izvirst. Pēc tam sekojušās totalitāro lielvaru asiņainās okupācijas nostiprināja tautā pārliecību, ka Ulmaņlaiki bija «vecie labie laiki».
Valstsvīra Kārļa Ulmaņa piemineklis, kuru sākotnēji bija
paredzēts uzstādīt Turkmenistānā, jau pusotru gadu atrodas
akmeņkaļa Ivara Feldberga mājas pagalmā Zolitūdē. "Man pret to nav
iebildumu. Nāk cilvēki. Padod godu. Tomēr man ir kauns par šo
valsti," Dienai sacīja amata meistars.
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) rīkotais Vienības brauciena noslēguma pasākums pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa Rīgā šovakar pulcējis ap 100 dažāda vecuma cilvēku.
"1934. g. 15. maijs - sākums Kārļa Ulmaņa valdīšanai. Apsveicu visus, kam tas šķiet nozīmīgi!" - šodien šāds ieraksts bija atrodams Nacionālās apvienības (NA ) līdera Raivja Dzintara tviterkontā. Vēsturniece, Latvijas universitātes profesore, Ilga Kreituse portālam Diena.lv norādīja: "15.maijs nav svētku diena, tā nav arī baltākā Latvijas vēstures lappuse. 15.maijs faktiski iezvanīja 1940.gada 17.jūniju."
Laikā, kad valstu vadītāji Briselē kaulējas un stīvējas par jauno Eiropas Savienības septiņu gadu budžetu un Latvijā tiek krustoti zobeni par dalību eirozonā, neviļus prātā nāk Padomju Savienībā populārā dāņu karikatūrista Herlufa Bidstrupa bilžu stāsts par paaudžu konfliktu.
No 16. novembra Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) nodaļā Dauderi būs skatāma mākslas izstāde Kārlis Ulmanis jaunā mākslinieka acīm. Gleznu autori ir J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) audzēkņi.