Maķedonijas varasiestādes pirmdien sākušas novākt oficiālās valsts nosaukuma zīmes no valdības ēkām, gatavojoties valsts pārdēvēšanai par Ziemeļmaķedoniju.
Grieķijas parlamentā piektdien sākušās debates par protokolu kaimiņvalsts Maķedonijas uzņemšanai NATO, šo soli sperot pēc tam, kad bijusī Dienvidslāvijas republika bija pieņēmusi lēmumu par valsts nosaukuma maiņu.
Maķedonijas parlaments piektdien veicis grozījumus konstitūcijā, pārdēvējot valsti par Ziemeļmaķedoniju, kā to paredz ar Grieķiju panāktā vienošanās, kas paver ceļu valsts dalībai Eiropas Savienībā un NATO.
Maķedonijas parlamenta deputāti trešdien uzsākuši pēdējās debates pirms balsojuma par valsts pārdēvēšanu par Ziemeļmaķedoniju, kā to paredz ar Grieķiju panāktā vienošanās, kas paver ceļu valsts dalībai Eiropas Savienībā un NATO.
Maķedonijas parlamenta deputātiem, kuri atbalsta valsts nosaukuma maiņas procedūras uzsākšanu, pastiprināta policijas apsardze, paziņojis Maķedonijas iekšlietu ministrs Olivers Spasovskis.
Grieķijas valdībā turpinoties domstarpībām par vienošanos ar Maķedoniju ziemeļu kaimiņvalsts nosaukuma maiņas lietā, trešdien no amata atkāpies ārlietu ministrs Niks Kocijs, pavēstīja valdība.
Maķedonijas valdība ierosinājusi parlamentā konstitūcijas grozījumus par valsts nosaukuma maiņu saskaņā ar vienošanos ar Grieķiju, kas pavērtu valstij ceļu uz dalību NATO un Eiropas Savienībā (ES).
Maķedonijas valdība pirmdien solījusi turpināt centienus, lai panāktu valsts nosaukuma maiņu, neraugoties uz to, ka svētdien referendumā, kur šī iecere tika atbalstīta, piedalījās tikai trešdaļa vēlētāju.
Maķedonijā referendumā par valsts nosaukuma maiņu vēlētāju aktivitāte divas stundas pirms balsošanas beigām sasniegusi tikai 28,8%, paziņojusi vēlēšanu komisija.