Rīgā samazinājies trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju, kā arī sociālo pabalstu saņēmēju skaits, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.
Ja ārkārtējās situācijas laikā Rīgas Sociālā dienesta klientiem ir beidzies trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, tas tiks pagarināts automātiski līdz februāra beigām, aģentūru LETA informēja pilsētas domē.
Rīgas domes Labklājības departaments aicina trūcīgos un maznodrošinātos rīdziniekus līdz 31.oktobrim pieteikties 50 eiro pabalstam izglītības ieguvei, informēja Rīgas dome.
Maznodrošinātie Ventspils iedzīvotāji varēs saņemt pabalstu daļējai apkures rēķinu apmaksai un malkas iegādei, informēja Ventspils pilsētas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Kristiāna Lemberga.
Ar Eiropas Savienības atbalstu Latvijai gadā ir pieejami aptuveni 6,5 miljoni eiro, lai vistrūcīgākajām personām izsniegtu pārtikas un cita veida atbalsta pakas. Pērn tādas saņēmuši 60,5 tūkstoši cilvēku. Šogad šis skaits varētu būt vēl lielāks, jo no aprīļa atbalsts pienāksies arī maznodrošinātajiem. Eiropas nauda gan pēc pāris gadiem beigsies, un vēl nav zināms, cik lielā mērā šo atbalstu turpinās.
Ņemot vērā iedzīvotāju pieprasījumu, ēdināšana mazaizsargāto personu grupām Rīgā tiks nodrošināta arī Lieldienu svētku dienās - 25.martā, 26. martā un 27.martā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Labklājības departaments Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice.
Mūsu valstī ir viena no nevienlīdzīgākajām sabiedrībām Eiropas Savienībā (ES). Saskaņā ar Labklājības ministrijas (LM) datiem turīgākās sabiedrības daļas ienākumi 6,3 reizes pārsniedz trūcīgākās iedzīvotāju grupas ienākumus, starp strādājošajiem iedzīvotājiem šī atšķirība ir vēl lielāka - labāk atalgotie darbinieki saņem septiņas reizes vairāk. ES kontekstā mūsu valstī ir trešā nevienlīdzīgākā sabiedrība tūlīt pēc Spānijas un Grieķijas, pirmdien raksta laikraksts Diena.