Latvijā 46% jauniešu apzināti iegādājās viltojumus un 25% apzināti piekļūst pirātiskam saturam, liecina Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pētījums par jauniešu attieksmi pret intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem pēcpandēmijas periodā.
Kopumā 60% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka sods par nelegāla satura patēriņu internetā ir mazs vai ļoti mazs, liecina biedrības Par legālu saturu! un biedrības Business Against Shadow Economy (BASE) valdes locekļa, Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā profesora Arņa Saukas kopīgi veiktā aptauja par nelegālā satura lietošanas paradumiem internetā.
Maksas nelegālo televīzijas pieslēgumu izmantojošo mājsaimniecību skaits divu gadu laikā ir būtiski samazinājies, liecina biedrības Par legālu saturu!, biedrības Business Against Shadow Economy (BASE) valdes locekļa, Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā profesora Arņa Saukas pētījuma dati.
Pastāv maldīgs priekšstats, ka no pirātiska satura patērēšanas zaudē tikai filmu studijas, mūzikas ierakstu kompānijas un mākslinieki. Patiesībā ik reizi, kad kāds Latvijas iedzīvotājs lieto nelegālu televīzijas saturu, lielākais zaudētājs ir viņš pats un arī visa mūsu valsts kopumā. Turklāt augstais pirātisma līmenis Latvijā grauj mūsu valsts tēlu un uzticamību mums starptautisko partneru acīs.
Eiropas Komisijas (EK) pasūtītā 360 tūkstošu eiro vērtā pētījumā, kas līdz pagājušai nedēļai, iespējams, apzināti nebija pieejams internetā, secināts, ka mūzikas, filmu, TV satura, grāmatu un videospēļu pirātismam ir niecīga ietekme uz satura pārdošanas apjomiem Eiropas Savienībā (ES).
Pēc pēdējo gadu pozitīvās tendences šogad pasaulē atkal pieaudzis mūzikas pirātisms, otrdien paziņojusi globālā mūzikas industrijas apvienība IFPI. Paziņojumā norādīts, ka interneta meklētājprogrammas atvieglo pirātismu, un autortiesību pārkāpumi joprojām plešas plašumā, tiešraides ierakstīšanai kļūstot par dominējošo metodi.
Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) uzsākusi kriminālprocesu pret diviem vīriešiem, kuri, visticamāk veikuši autortiesību un blakustiesību pārkāpumus un īstenojuši pretlikumīgu uzņēmējdarbību, bez attiecīgas licences kādā speciāli izveidotā interneta vietnē retranslējot Latvijā populāru televīzijas kanālu saturu. Vietnes darbība ir apturēta un kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.
Ar viltojumiem atsevišķās nozarēs Latvija katru gadu zaudē 140 miljonus eiro, kas ir 15,7% no pārdošanas apjoma, secināts Eiropas Savienības (ES) Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pētījumos, kas veikti ar Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centra palīdzību.