"Krievijas iebrukums Ukrainā viennozīmīgi ir ietekmējis gan iedzīvotāju noskaņojumu, gan iepirkšanās paradumus. Tieši kara dēļ bija vērojams arī īslaicīgs pieprasījuma kāpums Ukrainā ražotām precēm. Šādi Latvijas iedzīvotāji pauda savu atbalstu Ukrainas tautai, tomēr karadarbības dēļ jauni preču pievedumi no šīs valsts nenotiek, un ilgstoši atbalstīt ukraiņus, pērkot tieši viņu valstī ražotās preces, nav iespējams,"iedzīvotāju noskaņojumu un tā ietekmi uz mazumtirdzniecību ieskicē SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine.
Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse Latvijas lielāko tirdzniecības centru vārdā vērsusies pie valdības ar atklāto vēstuli, aicinot izvērtēt jaunākās saslimstības tendences un datus un atbilstoši veikt izmaiņas ierobežojumus.
Tirdzniecības vietās varēs ielaist pa vairākiem apmeklētājiem, tāpat tajās vairs nebūs jānodala ieeja un izeja, paredz otrdien valdībā atbalstītie Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.
Tirgotāji vēlas pārdot, pircēji – iepirkties. Kur rodas problēma, ja iesaistītās puses būtībā ir uz viena viļņa? Pandēmija. Vīruss jau vairāk nekā gadu nosaka mūsu ikdienu, mākslīgi veidojot jaunus iepirkšanās paradumus un spiežot tirgotājus nemitīgi pielāgoties. Skaidras ir divas lietas – mēs nezinām, cik ilgi pasaules, Latvijas ekonomiku un ikviena cilvēka ikdienu ietekmēs Covid-19 vīruss, bet mums kā sabiedrībai ir jāspēj pielāgoties un jāļauj tirgotājiem turpināt savu darbību. Un ko tas paredz? Tas paredz, ka abām pusēm ir jāuzņemas atbildība.
Valdības lēmums, kas no 7.aprīļa liegs lielo tirdzniecības centru veikalos izņemt attālināti iegādātās preces, ir konkurenci kropļojošs, aģentūrai LETA sacīja tirdzniecības centra Domina Shopping direktore Dina Bunce.