Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Tīrīga

Atkritumu kaislības turpinās

Pēc ilgām un plašām diskusijām valdība tomēr nolēma atbalstīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto lēmumprojektu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā. Sēdes laikā VARAM ministrs Juris Pūce (A/P) uzsvēra, ka, neskatoties uz to, ka gan Clean R, gan Eco Baltia vide pārstāvji ir apstiprinājuši gatavību sniegt pakalpojumu arī pārējo atkritumu apsaimniekotāju – SIA Pilsētvides serviss un SIA Lautus – klientiem, tas ir iespējams tikai tādā gadījumā, ja valdība izsludina ārkārtas stāvokli.

Lai risinātu draudošo atkritumu krīzi, Burovs tiksies ar līdzšinējiem operatoriem

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) otrdien plkst. 10 tiksies ar līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem, lai noskaidrotu, vai tie ir gatavi turpināt darbu. Burovs LNT raidījumā 900 sekundes norādīja, ka automātiska esošās kārtības turpināšana būtu pretēja likumam. Savukārt alternatīva ir ļoti ātri sākt jaunu sarunu procedūru.

Šķirojot ir jāmaksā mazāk

Atkritumu šķirošanas un pārstrādes jautājuma risināšana un veids, kā motivēt iedzīvotājus šķirot atkritumus, pēdējās desmitgades laikā ir kļuvuši par būtiskākajiem instrumentiem cīņā ar atkritumu radīto kaitējumu videi, Dienai stāsta Clean R valdes loceklis Guntars Levics.

Tīrīga vadītājs: Rīga šobrīd ir "melnais punkts" šķirošanas jomā

Saskaņā ar Pasaules Bankas datiem, sadzīves atkritumi lielākos daudzumos ir labas dzīves indikators, proti, pieaugot dzīves līmenim, attiecīgi pieaug saražoto atkritumu daudzums. Rīgas pilsētas iedzīvotāji ik dienu saražo vairāk nekā 7000 kubikmetru atkritumu, kas mūs ierindo nedaudz aiz viduslīnijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm. Ar rīdzinieku vienas dienas laikā radīto atkritumu apjomu varētu piepildīt aptuveni 210 kravas konteinerus, kas kopā veidotu trīs kilometrus garu sastāvu - tas būtu tāds pats attālums kā no Brīvības pieminekļa līdz VEF Gaisa tiltam.

Rīgai draud atkritumu krīze

Pēdējo nedēļu laikā saasinājies jautājums par to, kas notiks ar atkritumu apsaimniekošanu Rīgā pēc 15. septembra, kad, balstoties uz starptautiska iepirkuma konkursa rezultātiem, rūpe par atkritumu konteineriem galvaspilsētā būtu jāuzņemas uzņēmumam Tīrīga. Lai arī konkurss noritējis un tā rezultāts apstiprināts atbilstoši visām likumā iestrādātajām normām, konkurences uzraugi draud līgumu "iesaldēt", kamēr pētīs, vai tas tiešām varētu būt kaitniecisks Rīgas iedzīvotājiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide