Uzņēmējdarbības sākšana prasa apzināties personisko risku, un valstij nevajag tērēt nodokļu maksātāju naudu jaunuzņēmumu jeb start-up uzņēmumu finansēšanai, norāda uzņēmējdarbības pasniedzējs un biznesa simulāciju izstrādātāja Experiential Simulations līdzdibinātājs Juris Ulmanis.
Būvniecības nozarē ir būtiskas problēmas, kas gadu no gada sistemātiski netiek risinātas. Tā rezultātā zaudētāji ir visi - gan valsts, gan uzņēmēji, gan pasūtītāji, gan arī paši darba veicēji, savukārt nozare kopumā tiek degradēta un nav iespējama tās tālāka attīstība.
Liepājnieks Andrejs Podrjadčikovs, kurš liecinājis par kukuļa došanu bijušajai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājai Nelijai Jezdakovai un bija izveidojis Kurzemē lielāko PVN izkrāpšanas shēmu, kopumā iesaistīts 22 kriminālprocesos, svētdien vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.Podrjadčikovs un viņa kompanjoni, pēc VID aplēsēm, no valsts izkrāpuši vairāk nekā divus miljonus eiro.
Brīdī, kad persona gada ietvaros jau ir nopelnījusi vismaz 46 400 eiro, tai vairs nav jāmaksā sociālais nodoklis, un valdība, lai arī gribējusi no šīm atlaidēm atteikties, tomēr palikusi pie bagātākajiem labvēlīgās nodokļu politikas, svētdien, 23. novembrī, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.
Mūsdienās jaunais uzņēmējs ar savu vēlēšanos un apņēmību veidot biznesu vairs nav viens. Atbalstu iespējams saņemt ne tikai no draugiem un ģimenes, bet arī no dažādām valstiskām un nevalstiskām iestādēm un organizācijām - gan finansējuma piesaistē, gan ar telpām un zināšanām, piektdien vēsta laikraksts Diena.