Tā tagad ir stilīga tendence – pilsētnieki meklē dzīvesvietu laukos, novērojuši Elīna un Ernests Medeņi. Rit devītais gads, kopš viņi kopā ar dēlu Aido atstāja Rīgu un noenkurojās Kurzemē. Te pasaulē nākusi jaunākā atvasīte Mūna, te sperti pirmie soļi viesmīlības un izmitināšanas biznesā.
No bruģa pie dabas
Elīna ieminas, ka viss noticis nejauši, bet vēlāk atzīst, ka dzīvē viss notiek tā, kā tam ir jānotiek. "Abi esam, tā sakot, tīrs Rīgas produkts. Ernests dzīvoja Bruņinieku ielā, es – vēsturiskajā centrā Elizabetes ielā. Vīra vecāki Iveta un Vidvuds Medeņi jau sen dzied folkloras kopā Skandinieki. Viņus tur ievilka Vidvuda mamma Lea Davidova-Medene, viena no labākajām tēlniecēm bijušajā PSRS," atklāj Elīna un apsola parādīt mākslinieces darināto Krišjāņa Barona pieminekļa metu.
Ja tādi raduraksti, nav jābrīnās, ka Ernestā ieliktas dabas saiknes un muzicēšanas kāre. Kokli un dūdas viņš spēlē jau teju divdesmit gadu, nesen kļuvis par grupas Auļi dalībnieku – dūdinieku un solistu.
Ernestu darba darīšanas gana bieži ved uz dažādām Eiropas valstīm. Līdz ar to ģimenīte padzīvojusi Austrijā, Francijā, Anglijā un Luksemburgā. "Vīrs vairāk ir kosmopolīts, bet es tur jutos kā ar nogrieztām saknēm. Alku pēc Latvijas dabas. Vasarās mēs braucām uz Kazdangas pagastu, jo Ernesta vecvectēva mājās dzīvoja Ernesta vecmāmiņa. Skaistā lauku viensēta man patika, un Skandinieki parādīja, kā tautiskās tradīcijās svinami Jāņi," Elīna atzīst, ka ieprecējusies muzikālā ģimenē, bet pašai, Latvijas Kultūras akadēmiju beigušai žurnālistei, tuvāks ir kultūrvēstures izzināšanas process.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 19. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00