Organismu labi norūda gaisa peldes jeb uzturēšanās svaigā gaisā peldkostīmā, veļā vai kailam. Visiedarbīgāk tas būs dzestrā laikā, kad ārā ir ap 17–20 °C. Iesākumā to ilgums var būt 5–10 minūšu, bet pakāpeniski ilgumu var palielināt līdz stundai, iesaka I. Krastiņa. Gaisa peldes var apvienot ar vieglu vingrošanu, dziļu elpošanu, jogu. Pēc tam ieteicama duša, it īpaši kontrastduša.
Rūdīties palīdz arī saules peldes, kad caur ādu tiek uzņemts D vitamīns, taču jāsauļojas bez pārmērībām. Iesākumā, kamēr vēl āda nav nosauļojusies, laiks saulē nedrīkstētu pārsniegt 10–15 minūšu, bet pakāpeniski to var pagarināt līdz 30 minūtēm, norāda farmaceite.
Rūdīšanās nolūkos vasarā noteikti jāpeldas ezerā, upē vai jūrā, un arī augustā nav par vēlu sākt. Peldēties vajadzētu regulāri un pēc iespējas ilgāku laiku, ja iespējams – arī rudenī. Ja ūdens šķiet auksts, rūdīšanos var iesākt ar 1–2 minūšu pavadīšanu ūdenī. Peldēšana, lēkāšana vai vienkārši kustēšanās ūdenī uzlabos pašsajūtu, mazinās stresu un nogurumu, kā arī uzlabos asinsriti.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 15. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!