Ceturtā daļa respondentu ir pārliecināti, ka vārds „paldies” ikdienā atskan pietiekami bieži, turpretī 18% norādījuši, ka pateikšanās biežums ir atkarīgs no garastāvokļa.
Norādot pateicības saņēmējus, kam visbiežāk tiek veltīts vārds „paldies”, 33% aptaujāto atzinuši, ka šo „maģisko” vārdu neliedz nevienam, kurš izpalīdz, 25% aptaujas dalībnieku visbiežāk izsaka pateicību dažādu pakalpojumu sniedzējiem (veikala pārdevējiem, sabiedriskā transporta vadītājiem, frizieriem, ārstiem utt.), turpretī piektdaļa respondentu vārdu „paldies” adresē saviem ģimenes locekļiem un draugiem.
Minot iemeslus, kādēļ būtu jāsaka „paldies”, 30% respondentu uzskata, ka, izrādot pateicību, cilvēks sevi garīgi bagātina un uzlabo omu gan sev, gan līdzcilvēkam, kam pateicība veltīta. Tāpat 28% norādījuši, ka vārds „paldies” ir nozīmīgs uzmanības apliecinājums, kas parāda, ka pakalpojums ir pamanīts un novērtēts. Interesanti, ka tai pat laikā piektdaļa aptaujas dalībnieku ir pārliecināti, ka vārda „paldies” lietošana ir pieklājības norma, kas jāievēro bez dziļākas nozīmes.
Psihoterapeits Viesturs Rudzītis norāda: „Manuprāt, aptaujas rezultāti liecina par stabilām vārdiskas pateicības izteikšanas tradīcijām Latvijā. Turklāt cilvēki labi apzinās to, ka „paldies” ir nevis samaksa par pakalpojumu, bet veids, kā atzīt lielu vai mazu palīdzību, padarot konkrēto cilvēku par kaut ko vairāk nekā tikai palīdzības darba veicēju. Izskatās, ka arī pateicības izteikšanas nozīme attiecību veidošanā tiek novērtēta adekvāti, kā arī rodas iespaids, ka vairums cilvēku izjūt un novērtē to garīgo nozīmi, kuru šī pateikšanās atstāj uz to cilvēku, kas saka – paldies! Jauki arī, ka cilvēki domā, ka savstarpēja labās omas veidošanas prakse vēl var tikt paplašināta.”