Kā aģentūrai LETA pastāstīja zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns, ņemot vērā sabiedrībā ieviestos distancēšanās pasākumus un labos laika apstākļus, pludmalēs pēdējo nedēļu laikā uzturas liels skaits iedzīvotāju, taču viņu līdzpaņemtie mīluļi - suņi - nopietni apdraud krastos esošo roņu dzīvību.
"Līdz šim pie mums ir atvesti jau astoņi sakosti roņi, no kuriem lielākā daļa ir mirusi. Rētas roņiem dzīst ļoti lēni un sarežģīti un vēl šorīt atveda mazuli, kuram sakostas acis un viss ķermenis ir vienās rētās," sacīja Lielkalns.
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) uz zoodārzu nogādā tikai tos ronēnus, kuriem nepieciešama palīdzība un, pēc Lielkalna teiktā, ja aizvadītajā gadā visas sezonas laikā no 22 atvestajiem roņiem suņu sakosti bija tikai 12, tad šogad pirmo nedēļu laikā zoodārzā nonāk tikai suņu apskādēti roņu mazuļi.
Lielkalns aicina iedzīvotājus pastaigu laikā gan lielāka, gan mazāka izmēra suņus vest pie pavadas, netuvoties roņiem un nekādā gadījumā nedzīt tos ūdenī.
Kopš 14.marta zoodārzs un tā filiāle Cīruļi ir apmeklētājiem slēgts, taču Lielkalns norādīja, ka darbinieki uzņēmumā atlaisti netiek.
"Dzīvnieki joprojām ir jābaro un jāapkopj, tādēļ darbiniekus neatlaižam. Iespēju robežās visi strādā attālināti, bet tie, kuriem nav citu iespēju, dodas uz darbu un ievēro visas drošības un distancēšanās prasības," pauda zoodārza pārstāvis.
Kā ziņots, DAP aicina liedagā redzamos ronēnus likt mierā un tiem netuvoties.
Viņa skaidroja, ka Baltijas jūrā uz saliņām dzimušie pelēko roņu mazuļi marta vidū jau ir paaugušies un nereti dodas jūrā vieni paši, līdz ar to baltie un pūkainie ronēni jau ir sastopami arī Latvijas piekrastē.
Lai skaidrotu, kāda ir pareiza rīcība, liedagā pamanot roņu mazuli, DAP daudzviet piekrastē izvietojusi informatīvos plakātus, kā arī ir izveidota izzinoša animācijas filma par trim ronīšiem un viņu likteni, iznākot krastā.
mājas mīluļi
Tādus krančus
aktuāla situācija