Par laimi, tepat, NEXT tuvās aprindās atrodas lielisks, testā iesaistīties gatavs bērns un ne mazāk lieliski un atsaucīgi vecāki – viss tālākais apskats ir balstīts uz viņu gūtajiem iespaidiem un novērojumiem.
Tātad – kas īsti ir iBaby monitor? -Ja tā īsi, tad tā ir ar Apple iOS ierīces (iPad, iPhone, iPod touch) vai datora palīdzību darbināma novērošanas sistēma, kura, kā jau vairums ar bērniem saistīto produktu, ir paredzēta… vecāku ērtībai :).
Tā jau ir – bērna ienākšana tā pa īstam ļauj novērtēt retos un neparedzamos nosacītā miera brīžus, kurus vecāki var veltīti miegam paši sev. Iedomājieties, cik labi būtu tā vietā, lai, riskējot pamodināt mazuli brīkšķinātu durvis bērnistabā un klūpot pret pa zemi rosīgi izmētātajām bumbām un astoņkājiem, vienkārši paņemt rokās savu iPad un apskatīties, vai bērns guļ, vai nav nospārdījies u.tml.! Ķeramies klāt.
Komplektācija un ārējais izskats
iBaby monitor ir uz motorizēti grozāmas platformas montēta tīmekļkamera, kura aprīkota ar infrasarkanās gaismas diodēm (nakts redzamībai), kustību sensoru un, saprotams, iespēju pieslēgt to a/b/g/n standartu WiFi tīklam.
Komplektācijā ietilpst pati kamera, dažādi knubiņi tās piestiprināšanai, WiFi antena, strāvas adapters un Ethernet vads, kurš ne visai skaidru iemeslu dēļ ir nepieciešams, lai iBaby monitor pieslēgtu WiFi tīklam.
Jāteic, ka iHealth Lab dizaineri ir centušies, atpakaļ daudz neskatoties, lai visa parikte ārējā izskata ziņā atbilstu tam, ko sagaidām no mazuļa aprīkojuma dizaina – bērnišķīgi mīļas, apaļas formas. Lai arī nekas negaidīts un neoriģināls, tomēr skaisti, patīkami un miljonsreiz pārbaudīti.
Pirmais darbs ir lejupielādēt bezmaksas iBaby Monitor BM aplikāciju no Apple AppStore, un mēs nevaram noturēties nepieminot, ka te nu dizaineri acīmredzot nav spējuši apstāties un naivi bērnišķīgo dizainu stūrgalvīgi turpinājuši arī tai iBaby monitor daļā, kas bērnam nav paredzēta – aplikācijas interfeisu, ja vēlamies saglabāt tīru sirdsapziņu, citādi, kā par infantilu un ar ierīces visai plašo funkciju klāstu kontrastējošu, nodēvēt ir grūti. Interesanti, ka ierīcei līdzidotajā programmnodrošinājumā redzam tikai Windows PC programmas versiju, kas, zinot plašo Mac lietojumu iOS ierīču īpašnieku vidū, šķiet tāda mērena neizdarība esam. Iespējams, iHealth Lab ļaudis par galveno uzskata ierīces pielietojuma nodrošinājumu no iOS ierīcēm, un principā viņiem var arī piekritst – plācenis, iPod touch vai iPhone jaunās māmiņas vai tēta rokās ir krietni ērtāks rīks par sēšanos pie datora. Galu galā – dators ierīces uzstādīšanai nav nepieciešams.
Kopumā ierīces uzstādīšana, lai arī ne bez negludumiem, jaunajiem vecākiem noteikti būs pa spēkam un nevienu palīgā saukt nenāksies.
iBaby monitor darbībā