Savukārt iegādājoties nelielu un ērtu kompaktkameru, diemžēl vairumā gadījumu nākas zaudēt attēla kvalitātes jomā. Šie aspekti padara izvēli ļoti grūtu. Bet, iespējams, ka var apvienot nelielu svaru ar spoguļkameras attēla kvalitāti. Tā vismaz domā _Olympus, _un laiž klajā jau otro mazgabarīta spoguļkameru _E-620. _Šis jaunums arī mūsu apskatā.
Izskats, konstrukcija un iespējas
Jaunais modelis E-620 nav revolucionārs jaunums, bet loģiska ļoti labas kameras E-520 nākamā modifikācija. Pirms šiem modeļiem gan bija arī aparāti E-410, un E-510. Turklāt modifikācija, kurā veikti būtiski uzlabojumi un jaunievedumi salīdzinot ar iepriekšējo modeli. Taču par visu pēc kārtas.
Pirms neilga laika Olympus laida klajā kameru E-30, kas būtībā bija nedaudz samazināts topmodelis E-3. Šobrīd E-620, varētu teikt, ir E-30, tikai mazākā izmērā. Taču tajā ir atrodamas praktiski visas tās pašas iespējas, kuras ir E-30. Tai skaitā arī attēla mākslinieciskie filtri. Kamera veidota izmantojot 4/3 Hi-SpeedLive MOS attēla sensoru, kuram ir 13.1 miljons pikseļu, no kuriem 12.3 miljoni ir efektīvie pikseļi. Vienkāršāk izsakoties, aparātam ir 12.3 megapikseļu attēla matrica. Attēla apstrādē tik izmantots Truepix III+ attēla procesors, kurš ir pilnīgi identisks tam, kāds tiek izmantots kameras modelī E-30. Kamerai ir nedaudz mazāks korpuss, apmēram par diviem centimetriem, gan platumā, gan augstumā, gan arī dziļumā. Taču kamera ir jūtami vieglāka - veselus 180 gramus. Savukārt LCD ekrāns ir labāks nekā E-30 - 2.7 collu HyperCrystal III TFT, un tā izšķirtspēja ir 230000 pikseļu. Kameras korpuss ir veidots no stikla šķiedras, kas pastiprināta ar plastiku.
Kameras korpuss rokā ieguļ ērti un patīkami. Būtībā vairāk vai mazāk tas ir atkarīgs no jūsu rokas izmēra. Ja tā tomēr ir lielāka nekā vidēji statistiskā, iespējams, jums aparāts liksies pārāk maziņš. Raksta autoram tā šķita ļoti ērta un pietiekami kompakta, lai to vienmēr varētu ielikt kabatā vai somā, un nēsāt sev līdzi. Īpaši gadījumā, ja kamera tiek izmantota kopā ar Olympus objektīvu 25mm, f2.8. Šajā momentā E-620 pārvēršas par palielāku kompaktkameru.
Visas kontroles un vadības pogas kamerai ir izvietotas līdzīgi kā iepriekšējam modelim E-520. Tā korpusa augšā labajā pusē atrodas attēla režīma grozāmais ritentiņš. Kopā ar to arī kameras ieslēgšanas un izslēgšanas slēdzis. Turpat ir arī ekspozīcijas kompensācijas poga, kā arī slēdža poga, un vēl viens ritentiņš, kas nodrošina jūsu pārvietošanos pa izvēlni un citas funkcijas. Dažas funkcijas var aktivizēt, turot nospiestu pogu, piemēram, ekspozīcijas kompensāciju, un papildus pagriežot arī funkciju ritentiņu. Savukārt kreisajā pusē ir divas papildus pogas, kas atbild par iebūvētās zibspuldzes pacelšanu, un par uzņemšanas režīma izvēli.
Kameras aizmugurē novietotais ekrāns ir atlokāms un pagriežams. Turpat labajā pusē atrodas jau ierastais piecu pogu „krusts”, ar ātrās piekļuves taustiņiem svarīgākajām funkcijām, un izvēles apstiprināšanas pogu „OK” pa vidu. Turpat ir arī attēla stabilizācijas režīmu aktivizēšanas poga, kas ļauj izvēlēties vienu no vairākiem stabilizācijas režīmiem. Tur ir arī taustiņš uzņemto attēlu apskatei, attēlu dzēšanai, izvēlnes aktivizēšanas taustiņš, auto fokusa režīma izvēles taustiņš, un taustiņš ar nosaukumu „Fn”, jeb funkciju taustiņš, kuram jūs paši variet definēt vajadzīgo un vēlamo funkciju. Aizmugurē ir arī USB kabeļa pieslēgvieta, kura ir aizsegta ar gumijas vāciņu.
Kameras izvēlne ir veidota jau zināmajā Olympus stilā, bet viens no tās lielajiem plusiem - gadījumā, ja šī ir jūsu pirmā spoguļakmera – izvēlne ir latviešu valodā. Atrast vajadzīgo ir ērti un vienkārši, taču ir ieteicams iepazīties ar lietošanas instrukciju pamatīgāk, jo aparāts piedāvā lielākas iespējas, kā varētu domāt redzot tās kompaktos izmērus.
Kā viens no interesantākajiem aspektiem, kas ļoti noderēs mākslinieciski noskaņotiem lietotājiem, ir kameras piedāvātie seši dažādie mākslinieciskie attēla filtri. Ar to palīdzību var iegūt interesantu un negaidītus attēlus bez Photoshop, vai kādas citas apstrādes programmas lietošanas.
Kamerai ir iespējams pievienot arī papildus akumulatora turētāju. Tas palielina kameras satvēriena ērtību, un noderēs aizrautīgiem fotogrāfiem. Taču kameras izmēri kļūs lielāki, un arī svars nedaudz pieaugs. Bet tas jau ir tikai loģiski, ka par papildus iespējām ir jāmaksā.
Fotografēšanas ērtums un attēlu kvalitāte
Kamera E-620 tiek komplektēta ar Olympus objektīvu 14 – 42 mm, f 3.5 – 5.6. Tas ir mazākais un vieglākais zoom objektīvs no Olympus piedāvātajiem, un tā fokusēšanās attālums sākas jau no apmēram 25 centimetru attāluma. Objektīva konstrukcijā ir 10 elementi, kuri ir izvietoti astoņas grupās. Objektīva svars ir 190 grami. Kamera kopā ar objektīvu sver apmēram 715 gramus, kas nav pārāk daudz, un to ir ērti nēsāt rokā ilgi un droši. Arī kaklā uzkārta tā nešķitīs smaga. Kamera un tās iespējas tika izmēģinātas ar trīs dažādiem objektīviem – jau pieminēto Olympus 14 – 42 mm, f 3.5 – 5.6, fiksētā fokusa attāluma objektīvu Olympus 25mm, f2.8, un nedaudz vecāko Olympus 40 – 150 mm, f 3.5 – 4.5. Pamatā fotografēšana tika veikta ar komplektā ietilpstošo 14 – 42 mm objektīvu, bet pārējie divi tika lietoti, lai pārbaudītu kameras ātrdarbību un citas specifiskas īpašības.Kamera ir ērta satvērienā, un nevienā brīdī nerodas sajūta, ka būtu problēmas ar piekļuvi vadības taustiņiem. Visam var ērti piekļūt, un vadīt. Kameras mazais svars pieļauj to lietot praktiski jebkur un uzņemt attēlus no dažādiem rakursiem. Kā viens no, manuprāt, labākajiem tās izmantošanas variantiem ir kamera kopā ar Olympus 25mm, f2.8, kas padara tās lietošanu fantastiski ērtu un līdzinās labākajiem kompaktkameru variantiem, kur atliek tikai ieraudzīt jums vēlamo ainavu vai sižetu, pielikt kameru pie acs un nospiest slēdzi. Tipiska point and shot kamera.
Kamera labi tiek galā ar savu uzdevumu gan laba apgaismojuma, gan arī nepietiekamas gaismas apstākļos. Vairumā gadījumu nav novērojamas hromatiskās aberācijas (violetā maliņa kontrastainajās attēla vietās) un arī attēla detalizācija ir vērā ņemama. Ļoti priecē kameras ātrdarbība, kas parādās brīžos, kad tiek izmantota gaišāka optika. Šo kameru var izmantot arī ātri kustīgu objektu vai sporta sižetu iemūžināšanai. Kameras elektronika ar savu uzdevumu tiek galā, un ja jūs izmantojat jutību līdz ISO 640, problēmām nevajadzētu rasties. Priecē arī tas, ka kamera nerada lietotājam galvassāpes ar attēla krāsu trokšņiem. Arī pie lieliem ISO tie nav pārāk jūtami. Viena nianse gan jāņem vērā - kamera strādājot mākslas filtru režīmā, uzņemtos attēlus saglabā samērā ilgi. Nevarēsiet uzņemt sērijās. Bet tā taču ir māksla, un sērijās to netiražē, vai ne? Un vēl derēs stingra roka, jo pie maziem ISO šajā režīmā palielinās ekspozīcijas laiks.
Secinājumi
Kamera, kura vēl tikai sāk parādīties Latvijas veikalos jau ir nopelnījusi augstus apbalvojumus, un atzīta kā TIPA (Technical Image Press Association) 2009. gada labākā sākuma līmeņa spoguļkamera. Jāatzīst, ka balva ir tikusi piešķirta pamatoti, un tās piedāvātā attēla kvalitāte un iespējas patiks lietotājiem. Turklāt kamera ir pietiekami neliela un viegla, lai jūs varētu baudīt visas spoguļkameras priekšrocības, bet nejustos kā nastu nesējs - dzīvnieks.