Neatkarīga kontroles komisija secinājusi, ka teleskopa nogādāšanas grafiku aizkavējušas tehniskas problēmas, tostarp cilvēku pieļautu kļūdu radītas.
Ņemot vērā teleskopa milzīgo zinātnisko potenciālu un tā lomu ASV vadošo pozīciju saglabāšanā astronomijā un astrofizikā, kontroles komisija ir vienisprātis, ka darbs pie tā ir jāturpina, paziņoja komisijas priekšsēdētājs Toms Jangs.
Jaunais teleskops aizstās Habla kosmosa teleskopu un būs aptuveni 100 reižu jutīgāks, ļaujot kosmosa pētniekiem gūt pilnvērtīgāku informāciju par pirmajām galaktikām, kas izveidojās agrīnajā Visumā.
Teleskops svērs 6100 kilogramus un tā spoguļa diametrs būs 6,5 metri - trīs reizes lielāks nekā Habla teleskopam. Uz tā atradīsies četri instrumenti, ieskaitot kameras un spektrometrus, kas var uztvert ārkārtīgi vājus signālus.
Projekts tiek īstenots kopīgi ar Eiropas un Kanādas kosmosa aģentūrām, taču tas pievērsis likumdevēju uzmanību ar pieaugošajām izmaksām. Sākotnēji tika rēķināts, ka tā budžets būs 3,5 miljardi dolāru, taču tagad NASA lēš, ka projekta izmaksas sasniegs 9,66 miljardus dolāru.