_Sony _gan nepārtraukti strādā pie multimediju atskaņotāju ražošanas, tomēr ar neapstrīdamajiem tirgus līderiem – _Apple iPod _– Walkman nevarēja sacensties. Iespējams, nostaļģija pēc leģendārā zīmola lietotājos ierunāsies skaļāk tagad, kad tirgū nonācis jaunais X sērijas atskaņotājs ar ikdienas lietošanai pavisam nedraudzīgu nosaukumu - _NWZ X1050._
Šoreiz
Sony nav mēģinājuši izcelties ar
niecīgiem izmēriem vai žilbinošu korpusu, bet gan izgatavojuši ļoti parocīgu,
funkcionālu un, pircējiem par skādi, arī dārgu mūzikas atskaņotāju ar 16 GB
iebūvēto atmiņu. Tiesa, korpuss ir visnotaļ pievilcīgs. Sānu malas ir
nelīdzenas, it kā veidotas no nošķelta akmens, tādēļ to ir patīkami turēt
plaukstās un sīkie izciļņi neļauj ierīcei izslīdēt.
Vadāms ar tausti
Kā jau pienākas XXI gadsimta pirmās dekādes nobeiguma produktam, fizisku taustiņu uz X sērijas atskaņotāja korpusa tikpat kā nav. Ir viena poga priekšā, bloķēšanas slēdzis aizmugurē un skaņas regulēšana sānos. Pārējās operācijas notiek, spiežot ikonas uz skārienjūtīgā ekrāna. Sony izdevies izvietot taustiņus samērā sekmīgi, jo ierīci var ieslēgt, atbloķēt, uzlikt citu dziesmu un mainīt skaļumu, pat neizņemot to no kabatas - liekot lietā tausti. Skārienjūtīgajām ierīcēm tas ir retums.
Ja vienlaikus lietojat gan Macintosh datoru, gan tā dēvēto PC ar Windows operētājsistēmu, par failu ielādi galva nebūs jālauza. Walkman vienlīdz labi saslēdzas ar abiem, turklāt tas atbalsta iTunes iegūtos podkāstus un video no Amazon Unbox. Ar iebūvētu radio, YouTube atbalstu un pat trokšņu slāpētāju nu vairs nevienu nevar pārsteigt. Gluži tāpat kā ar bezvadu interneta pieslēgumu, kas ļauj saņemt failus bez vadiem.
Komplektā līdzi nāk savdabīgas austiņas, kas nav diez ko ērtas. Turklāt gumijas «spilventiņi» piestiprināti nepraktiski un, izņemot austiņas no kabatas, tos var noraut. Līdz ar to pastāv risks tos pazaudēt. Par laimi Sony aprīkojis ierīci ar standarta 3,5 mm spraudni, tādēļ varēsiet izmantot pat lielās dīdžeju ausis vai pieslēgt ierīci pie skandām, jo Walkman nodrošina surround sound skanējumu. Testa laikā neradās iemesli sūdzēties par skaņas kvalitāti. Tā bija tik dzidra, cik vien var «izspiest» no mp3 formāta. Diemžēl bez austiņām vai skandām šī ierīce būs nefunkcionāla, jo Sony nav iebūvējuši X1050 skaļruņus. Līdz ar bez papildierīcēm mūziku no tā neizvilināsiet. Žēl, jo reizēm gribējās paklausīties iebūvēto radio vai paskatīties filmas bez austiņām.
Spēlē ilgi
Viens no vilinošākajiem Walkman elementiem ir akumulators. Tas spēj atskaņot mūziku vismaz diennakti no vietas. Video režīmā paspēsiet noskatīties trīs četras filmas pirms ierīce sāks pieprasīt elektrību. Lādēšana iespējama gan uzreiz no elektrības tīkla, gan pieslēdzot pie datora. Abos gadījumos lādēšanas laiks ir aptuveni vienāds – mazliet vairāk par trīs stundām.
Ja ceļā uz darbu vai mācību iestādi ilgi nākas pavadīt sabiedriskajā transportā, tad Walkman var kļūt par labu ceļabiedru. Pietiekami lielā iebūvētā atmiņa kombinācijā ar trīs collu organisko gaismu izstarojošo diožu displeju ļauj iegūt kabatas kinoteātri. Attēls gan nebūs tik labs, kā labākajos mobilajos tālruņos, jo Walkman ekrāna izšķirtspēja ir 432x240 punkti. Šī iemesla dēļ kustīgās bildītes tomēr ir graudainas.
Patīkami,
ka procesors ir pietiekami ātrs, lai nebūtu problēmu ar filmu atskaņošanu. Testa
laikā ieraksts ne reizi «neaizķērās» un «nebremzēja». Arī skārienjūtīgā
saskarne strādā gludi, bez traucējumiem, un tās lietošana ir ne mazāk ērta kā
darbošanās ar iPod Touch. Tomēr,
atšķirībā no dažu konkurentu ražojumiem, Walkman saturu nevar papildināt ar jauniem īsceļiem vai aplikācijām.
Uzmācīgie nospiedumi
Ne pārāk labi iespaidi rodas, ja vēlamies X1050 izmantot meklēšanai internetā. Ierīce ir aprīkota ar WiFi bezvadu piekļuvi tīmeklim, taču virtuālā tastatūra nav diez ko ērta. Arī akselerometra trūkums ir acīmredzams mīnuss, jo «vokmenu» nevar pagriezt horizontāli un iegūt platāku ekrānu.
Vēl viens sīks trūkums ir tas, ka dziesmas nevar izdzēst uzreiz no atskaņotāja. To var izdarīt tikai tad, kad ierīce pievienota datoram. Uz video šādi ierobežojumi neattiecas. No vienas puses tas šķiet neloģiski, jo sliktu vai briesmīgas kvalitātes dziesmu gribas iznīcināt nekavējoties, taču, ja paraugās ar vēsu prātu, visu lieko var izmest tad, kad pievienojat jauno saturu.
Mazliet kaitinoši ir tas, ka jauno Walkman gandrīz vienmēr «rotā» pirkstu nospiedumi. Tā aizmugure un ekrāns ir izgatavoti no spīdīga materiāla, kas taukainos pleķus pievelk kā magnēts. Dažiem citiem ražotājiem izdevies skārienjūtīgajiem ekrāniem atrast citādāku, matētu materiālu, kas neizskatās tik noķēpāts, bet Walkman iegūst «pēdas» jau tūlīt pēc notīrīšanas. Turklāt uz vizuļojošā melnā materiāla nospiedumi ir divtik pamanāmi.
Ja
šie trūkumi jūs nebiedē un pieskaitiet sevi cilvēkiem, kas to pratīs likt lietā
pilnvērtīgi - ne tikai klausīties mūziku, bet arī skatīties filmas un uzglabāt
attēlus - tad Sony Walkman X sērijas
atskaņotājs ir kā radīts jums. Citādi nav vērts iegādāties atskaņotāju par
aptuveni 150 latiem. Tas ir gandrīz vienā cenā ar Apple iPhone tālruņa dvīni Apple
iPod Touch. 32 Gb versija maksās vēl par kādiem 50 latiem vairāk.