Tautas lietišķā māksla ir daļa no Latvijas kultūras mantojuma, un izstādē Latviskais gars būs apskatāmi darbi, ko radījuši 14 tautas lietišķo mākslu studiju dalībnieki. Apskatāmi būs gan audumi, pinumi un rotas, gan rokdarbi un ādas mākslinieciskās apstrādes darinājumi. Darbos redzams Latvijas novadu amatniecības savdabīgumus un atšķirības, kas izpaužas krāsu izjūtā, ģeometriskos rakstos un tehniskajos izpildījumos. Tautastērpi, kas pauž tautas kultūras savdabību, ir izvēlēti par izstādes centrālajiem objektiem. Tos var uzskatīt par latvieša identitātes nesēju un simbolu, kā arī latvieša pasaules izjūtas, dzīves ritma un dabas vērojumu demonstrētājiem.
Izstādes Latviskais gars viena no iekārtotājiem, tautas lietišķās mākslas studijas Rota mākslinieciskā vadītāja Aija Krūmiņa atzīst: “Tas, kas ir redzams izstādē ir nevis rezultāts, bet gan process. Nemitīgs process. Pateicoties tam protam vēl aust, adīt, izšūt, knipelēt, tamborēt, kalt rotas, apstrādāt ādu, pīt un grebt koku tā, kā to darīja mūsu senči. Šīs prasmes labprāt nododam tālāk.”
Izstādē piedalās tautas lietišķo mākslu studijas Bārbele, Rota, Dzīne, Rīdze, Plastika, Gundega, Draudzība, Kalvis, Cilnis, Vasa, Cēre, Valdziņš, Zemga un Māra.
Ieeja bez maksas