Izstāde iepazīstina apmeklētājus ar dzejniekiem, kuri būtiski ietekmējuši dažādu tautu nacionālās literatūras un kultūras attīstību: Donelaiti, Raini, Puškinu, Mickeviču, Maironi un Kupalu. Izstāde atspoguļo arī kaimiņu tautu savstarpējos literāros kontaktus.
Izstāde Valodas un literatūras ceļos veltīta Eiropas kultūras mantojuma gadam un tās realizācijai apvienojušies piecu valstu seši muzeji: Kaļiņingradas apgabala vēstures un mākslas muzejs (Krievija), Aleksandra Puškina Literatūras muzejs (Lietuva), Mairoņa Lietuviešu literatūras muzejs (Lietuva), Jankas Kupalas Valsts literatūras muzejs (Baltkrievija), Memoriālo muzeju apvienība (Latvija) un Ādama Mickeviča Poļu literatūras muzejs (Polija).
Projekta mērķis ir stiprināt kaimiņattiecības starp muzejiem un to pārstāvētajām valstīm, uzlabot izpratni par kopīgo vēsturi, kultūras mantojuma bagātībām un kultūras daudzveidību. Izstādes iniciators – Kaļiņingradas apgabala vēstures un mākslas muzejs, kura filiāļu vidū ir Kristijona Donelaiša muzejs. Šogad aprit 200 gadi kopš Donelaiša poēmas Gadalaiki publicēšanas, šis notikums iekļauts UNESCO svinamo dienu kalendārā.
Projekta aktivitātes noritēs vairākās valstīs 2018. gada laikā: 4. maijā izstāde tika atklāta Kaļiņingradas apgabala vēstures un mākslas muzejā, 3. jūlijā to atklās Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, 8. augustā – Ādama Mickeviča Poļu literatūras muzejā Varšavā, 8. septembrī – Aleksandra Puškina Literatūras muzejā Viļņā, 4. oktobrī – Jankas Kupalas Valsts literatūras muzejā Minskā, 19. oktobrī – Mairoņa Lietuviešu literatūras muzejā Kauņā.