Ikonogrāfija vēsturiski izplatījās līdz ar kristietības ienākšanu dažādās zemēs un tautās, pārmantojot pastāvošās glezniecības tradīcijas un atspoguļojot sociālus un politiskus stāvokļus, karus un mieru, nabadzību un pārticību.
Izstādi Ikonas veido 2012. gadā dibinātā Ikonogrāfu biedrība, kuras mērķis ir apvienot ikonu un svētbilžu autorus Latvijā un ārpus tās, kā arī veicināt sabiedrības izglītību ikonu un svētbilžu jomā.
Biedrības mākslinieki glezno ikonas, iepazīstina interesentus ar ikonu gleznošanas tradīcijām un tehnoloģiju izstādēs, lekcijās, meistarklasēs un ikonu gleznošanas nodarbībās. Tajā ir apvienojušies profesionāli izglītoti mākslinieki, lai kopīgi atklātu un apliecinātu ikonas unikālo nozīmi Pareizticīgajā baznīcā un pasaules kultūras mantojumā. Desmit gadu garumā biedrība regulāri veido izstādes Latvijā un Eiropā, savukārt mākslinieku darbi atrodas gan baznīcās, gan privātās kolekcijās visā pasaulē.
Izstādes Ikonas mākslinieku sastāvu veido Ikonogrāfu biedrības kodols un viņu pieaicināti profesionālie un jaunie ikonogrāfi: Anna Zandberga - Šenke, Agnese Vasiļevska, Evija Rudzīte, Jelena Lilija Kimsdotter Vänts, Karīna Tambovska, Natālija Stratanoviča, Ņina Skangale - Začeste. Ikonu gleznotājas – Oļesja Āboliņa, Kristīne Korjakina. Ka arī mozaīku māksliniece un dizainere, darbnīcas Kabinetto Mosaic Studio vadītāja – Irina Krilo.