Parīzē dzimušā Polijas režisora iecelšana par šā gada Cēzara žūrijas priekšsēdētāju ir saniknojusi sieviešu tiesību aizstāvības grupas, no kurām daudzas sociālās saziņas vietnēs aicina boikotēt televīzijā pārraidīto apbalvošanas ceremoniju.
Ministre radiostacijai France Culture sacīja, ka "ir pārsteidzoši un šokējoši, ka izvarošanai cilvēka dzīvē ir tik maza nozīme".
83 gadus vecā Polaņska izraudzīšanās par Cēzara žūrijas priekšsēdētāju parāda "vienaldzību pret darbībām, par kurām viņš ir apsūdzēts" un "zināmu izvarošanas banalizēšanu".
Līdz piektdienai 42 tūkstoši cilvēku bija parakstījuši petīciju, lai atceltu Polaņski no Cēzara žūrijas priekšsēdētāja amata. 42. Cēzara pasniegšanas ceremonija Parīzē notiks 24. februārī.
Francijas Kinomākslas un tehnikas akadēmija uzteica režisoru kā "nepiesātināmu estētu".
1977. gadā Polaņskis, kuram tolaik bija 43 gadi, tika apsūdzēts tolaik 13 gadus vecās Samantas Geimeres pavešanā. Vienojoties ar prokuratūru par vairāku apsūdzības punktu atcelšanu, tostarp par apsūdzības atcelšanu izvarošanā, sazāļošanā un netiklu darbību veikšanā ar mazgadīgo, režisors atzina vainu nelikumīgās seksuālās attiecībās, tomēr pirms sprieduma pasludināšanas viņš aizbēga no ASV uz Franciju, baidoties, ka tiesnesis neievēros noslēgto vienošanos un piespriedīs viņam pilnu sodu.
2009. gadā viņu aizturēja Šveicē, reaģējot uz ASV izdošanas pieprasījumu. Desmit mēnešus režisors pavadīja mājas arestā, bet tad Šveice noraidīja ASV lūgumu.
Pēc tam 2015. gada janvārī ASV lūdza Poliju izdot Polaņski, bet Krakovas tiesa tā gada oktobrī šo lūgumu noraidīja. Pēc diviem mēnešiem tiesas lēmumu apstiprināja arī Polijas Augstākā tiesa
maksis