"Padomju stāsts" 9.aprīlī tika demonstrēts Eiropas Parlamentā Briselē, drīz pēc tam Latvijā un vairākās ārvalstīs, izraisot plašu starptautisku rezonansi. Par "Padomju stāsta" dokumentālo un vēsturisko nozīmi žurnālā "The Economist" publicists, grāmatas "Jaunais aukstais karš" autors Edvards Lukass (Edward Lucas) par Maskavas negatīvo reakciju uz šo filmu rakstīja, ka tā ir līdzvērtīga Oskara statuetes saņemšanai. Lukass uzsver, ka "Padomju stāsta" galvenais mērķis ir parādīt, cik ciešas saiknes - filozofiskā, politiskā un organizatoriskā ziņā - ir nacistu un padomju režīmiem.
Edvīna Šnores filmas pamatā ir 10 gados apkopots fotodokumentālais materiāls. "Padomju stāstā" savas liecības sniedz gan Latvijas vēsturnieki, gan vēstures autoritātes no Rietumiem - Britu akadēmijas biedrs Norman Davies, franču vēsturnieks, padomju ēras pētnieks Nicolas Werth, franču sovietologs Francoise Thom, gan arī Krievijas vēsturnieki Natālija Lebedjeva, Sergejs Slučs, Boriss Sokolovs u.c. Filma stāsta par Katiņas traģēdiju, mākslīgi izraisīto badu Ukrainā, SS un NKVD sadarbību, medicīnas eksperimentiem Gulaga nometnēs un masu deportācijām.
Edvīns Šnore piedalīsies filmas demonstrēšanā Bostonā. Pēc tam Šnore ar savu filmu viesosies Vašingtonas apgabalā un Ņujorkā.