Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 17. novembris
Uga, Hugo, Uģis

Kas jāuzlabo veselības aprūpē? Cik kvalitatīvi Latvijas ārsti nosaka slimību diagnozes?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Dace
D
Nu ko Tu, gudriniek, te iekomentējies... Cilvēkiem sava sāpe par visām šīm dakteru lietām. Lai Tev labi veicas ārzemēs, bet neba tu tur veselības aprūpes sistēmu esi sakārtojis. Un, es domāju, cilvēki te stāsta gadījumus no savas pieredzes. Man arī tāda ir - par bērnu bezmaksas medicīnu. Pusotra mēneša vecajai meitiņai pārtikas alerģija, vajadzīga alergologa konsultācija. Rinda ar norīkojumu pie alergologa BKUS konsultatīvajā poliklīnikā - oi, oi cik mēnešus. Bet medicīnas centrā Olīva turpat pie BKUS sētas daktere Cīrule par Ls 20 pieņems jau pēc dažām dienām.
daunitis
d
Nu gan nolasījušies zinātāji. Tik daudz muļķību vienkopus gan, pat tvnet ,,žurnālistu'' izpildījumā nav gadījies lasīt. Strādājot ārzemēs par ārstu, varu teikt, ka Latvijas ārsti ir galvas tiesu pārāki. Tikai, diemžēl, medicīnu izrīkot lien cilvēki, kuriem praktiskajā medicīnā nav īpaši veicies. Visa problēma ir idiotiskā darba organizācijā, dažu kolēģu vēlmē monopolizēt specialitāti un Latvijas iedzīvotāju zemajā kultūras līmenī.
Jā...
J
Ar ārsta mikroķiurga norīkojumu uz izmeklēšanu jāgaida 7 mēneši. Ja maksā pats tad rindas nav.... Tajā pašā laikā valsts /no mūsu nodokļiem/ maksā par telpām, algām, aparatūru, kas stāv dīkā gaidot maksas klientus, bet pacienti bez izmeklēšanas, tātad bez diagnozes un ārstēšanas var doties pie pūšļotājiem vai dzert tējiņas un tā arī nesagaidot pensijas vecumu, kļūt par invalīdiem vai apbedīšanas firmu klientiem.
Zigrīda
Z
Ģimenes ārstam jātaupa nauda, tāoēc nevar ''mētāties'' ar nosūtījumiem pie citiem speciālstiem pa labi, pa kreisi. Tā mans brālēns tika uz Sauriešiem veikt izmeklējumus, tikai kad jutās jau ļoti slikti. Atklāja vēzi 4. stadijā, un drīz pēc tam viņš nomira - 40 gadu vecumā. Taču jau agrāk bija lūdzis savam ģimenes ārstam ciematā Valmieras rajonā papildu izmeklēšanu, bet - nekā.
ģ.ā'. ir
ģ
iegādāta aparatūra, instrumenti par budžeta naudu, kas rūsē.Ķeizari jā. Tas tiesa.
izlasite MK noteikumus, kam ja
i
visas prakses un ārti sertificēti
tirgus
t
Domāju, tāda ģimenes ārstu prakse, kāda tā ir Latvijā ir pilnīgi un galīgi garām!!!! Pagastā viens ārsts un tas tad ir tas kungs un ķeizars!Domāju, ka reģīona ietvaros jābūt brīvai izvēlei vai es eju pie ārsta Ķeipenē, Madlienā vai Ogŗē,bez tādas piesaistes(Zaļā kartiņa) Tad arī atsijāsies ĀRSTI un dakterīši.
Hipokrāta zvērests
H
"Savu SKOLOTĀJU, ĀRSTA MĀKSLAS IEMĀCĪTĀJU, ES CIENĪŠU TĀPAT KĀ SAVUS VECĀKUS, dalīšos ar viņu dzīves grūtībās un nepieciešamības gadījumā palīdzēšu viņam viņa vajadzībās, VIŅA PĒCNĀCĒJUS UZSKATĪŠU PAR SAVIEM BRĀĻIEM un, ja tie vēlēsies mācīties ārsta mākslu, iemācīšu to bez atlīdzības, bez līguma."
nuja
n
1. bērnu veselības aprūpe, lai nav situācija, kad rindā uz fizioterapiju vai pie kāda speciālista zīdainim jāgaida 2 (konkrēti gastroenterologs BKUS)-10 mēneši (Ehokardiogramma), fizioterapiju, kas nepieciešama bērnam 3 mēnešu vecumā, var sagaidīt pēc 7 mēnešiem, kad pa to laiku jau būtu nepieciešams iziet vēl 2 fizioterapijas kursus. Pieejamās fizioterapijas mēdz nebūt gana efektīvas (par to būtu jāpadomā, kur vaina - pašā izvēlētajā metodē vai speciālistā, kurš to veic). Ja vēlas bērna labā tiešām ko darīt, tad viss ir par maksu (Voijta terapija, osteopāts, arī tā pati masāža, kuru valsts apmaksā 15 min, bet labam rezultātam vajag 40min), tik jautājums vai visiem ir tam līdzekļi un cik bērnu paliek tādi, kur vajadzēja ko darīt, bet neizdarīja..... 2. diagnozes nosaka apmierinoši, BET tas, ko diemžēl mūsu ārsti nezin vai nevēlas izpaust, ir KĀ no noteiktās diagnozes izārstēties. Tā vietā sūta viens pie otra un atrakstās jeb labāk teikt atkratās. Ir protams izņēmumi.
Jukums
J
Godīgi sakot, grūti atbildēt. Jo, pēc iespējas mazāk griežos pie ārstiem - praktiski, tikai pēc izziņām. Acīmredzot, jāuzlabo pieejamība. Šī nozare nedrīkst būt tikai uz vienīgi kāda bizness. Sevišķi jau šajos apstākļos pie šiem cilvēku ienākumiem. No otras puses, ārstam (un arī medmāsām, sanitāriem u.c., protams) ir jābūt iespējai par saņemto atlīdzību bez sarežģījumiem pievērsties vēl kādām savām interesēm. Jo, piemēram, ķirurgs būs tikai tāds kā miesnieks-atslēdznieks, ja viņam nebūs iespēja pacelt acis un paskatīties arī zvaigznēs. Viņam ir jābūt vēl kam - kā, piemēram, Kalnam operdziedāšanas svētki Siguldā, kā Kļavam austrumu filozofija un joga.
Par
P
pirmo un vissvarīgāko jautājumu uzskatu Hipokrāta zvēresta ievērošanu. Tas ir AIZMIRSTS daudzos gadījumos! Nauda un tikai nauda interesē pašreiz lielu daļu ārstu. Strādā pavirši, neatbild ne par ko, atklāti nicina slimniekus ar rīcību un vārdiem, vecākiem ļaudīm skaidrā valodā bieži saka, ka pie visa vainīgs vecums, sākot ar...50 gadiem...Tos pakalpojumus, ko piešķir valsts, dara "ar gariem zobiem", atklāti parādot, ka vajadzīga samaksa tieši kabatās. Grūtnieces tiek pazemotas, izlamātas, noniecinātas, uz dzemdību galda aizmirstas, ja pakalpojumus sniedz valsts noteiktajā kārtībā. VISUR gaida naudu, arī speciālisti, pie kuriem, izstāvot garu rindu ejam par valsts noteikto cenu 3 Ls. Tiešām situācija iedveš bailes par iespējamo saslimšanu, dzirdot šaušalīgus piemērus, nerunājot par to, ko esam paši dzirdējuši no ārstiem...

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja