Pēc ovācijām Milānas Verdi zālē, vēl četrās Itālijas pilsētās un astoņiem koncertiem Spānijā, orķestris devās uz Ņujorku, Sanfrancisko, Čikāgu un Anarboru ASV.
Par pirmajiem tūres koncertiem rakstījuši lielākie ASV laikraksti – New York Times un Financial Times, kurā lasāms: "Tas nav nekas ārkārtējs domāt par Gidonu Krēmeru kā par pašu ietekmīgāko mūslaiku vijolnieku. Viņš jau sen ir paplašinājis vijoles standarta repertuāru un ir izveidojis orķestri no tādiem mūziķiem, kuri spējīgi sekot viņam teritorijās, kas iesniedzas tālu aiz ierastā un pazīstamā robežām. Šībrīža Kremerata Baltica koncerttūre kā vienmēr sniedz spēcīgu atklāsmi un neformālu lasījumu." (Allan Ulrich, Financial Times)
Tūres laikā orķestris sastapies arī ar dramatisku situāciju - solistam Aleksejam Močalovam, kurš dziedāja raritāti - satīrisko Šostakoviča skaņdarbu Rajok nācās pamest tūri un atgriezties mājās traģisku ģimenes apstākļu dēļ. Aizvadītās tūres programma bija centrēta Šostakoviča daiļradē, tādēļ steigšus nācās mainīt koncertu koncepciju.
Mājās orķestris atgriezīsies savā 17. dzimšanas dienā – 9. februārī, lai sāktu gatavoties Rīga 2014 notikumam: pavasara koncertam 7. martā Kultūras centrā Ziemeļblāzma ciklā Dzimuši Rīgā: Gidons Krēmers un Kremerata Baltica.