Šis koncerts ietilpst orķestra koncertturnejā, sauktā par "Baltic Voyage" ("Baltijas ceļojums") kuras laikā Polijā, Dānijā, Igaunijā, Latvijā, Krievijā un Vācijā vēsta par šīs vasaras beigās Vācijā, Baltijas jūras salā Ūzedomā gaidāmo mūzikas festivālu, kura uzmanības fokusā būs Latvijas mūzika un mūziķi. Turnejas turpinājumā orķestris šomēnes sniegs divus koncertus Sanktpēterburgā, savukārt augustā muzicēs Berlīnes Koncertnamā. Pēc tam orķestris spēlēs Ūzedomas festivāla atklāšanas koncertā 25.septembrī. Tā diriģents jau būs vecmeistars Nēme Jervi, bet soliste - Latvijas vijolniece Baiba Skride, kura būs festivāla rezidējošā māksliniece. Pats orķestris ir Ūzedomas mūzikas festivāla veidojums tā 15 gadu jubilejā 2008.gadā.
Koncertturnejai orķestris ir sagatavojis divas apjomīgas programmas. Kā informēja R.Bruževica, 6. jūlija Rīgas koncertā skanēs raiba, dinamiska, noskaņās daudzveidīga programma. Tajā būs dejas, miniatūras, simfoniskas dziesmas un tautas mūzikas motīvu atspoguļojums orķestra krāsu paletē. "Savā ziņā tas būs simfonisks ceļojums – ar Karlu Nilsenu uz Fēru salām, ar leģendāro vijolnieku un komponistu Uli Bulu uz Norvēģijas fjordu vientulīgajām piekalnēm, ar Hugo Alvēnu uz Kalnu karaļa alu, ar Mihaila Gļinkas "Kamarinsku" uz Pleskavas apgabalu, ar Eduarda Tubina "Igauņu dejām" uz savdabīgo setu zemi, ar poļu populāro kinokomponistu Vojcehu Kilaru uz Polijas novadu Oravu. Vēl programmā – kāda romance un šūpuļdziesma, Edvarda Grīga komponēts kāzu skats, Pētera Čaikovska ākstu deja, Žana Sibēliusa uzzīmēts "Kalevalas" šamaniskā varoņa Lemminkeinena atgriešanās skats," klāstīja R.Bruževica, īpaši priecādamās, ka dzirdēsim arī Imanta Kalniņa Ceturtās simfonijas I daļu.
Baltijas jauniešu filharmoniskais orķestris Rīgā jau ir spēlējis savā dibināšanas - 2008.gadā, piedaloties pianistei Laumai Skridei, kā arī ietuviešu čellistam Dāvidam Geringam, kurš vēl padomjgados emigrēja uz Vāciju, kur aktīvi popularizēja Baltijas kaimiņzemju mūziku. Unikālais Ziemeļeiropas projekts – jauniešu simfoniskais orķestris – apvieno vairāk nekā 100 vistalantīgākos mūziķus no desmit Baltijas reģiona valstīm, tāpēc tā pašpostulējums skan "Jauna balss ziemeļos" ("A New Voice in the North") Latviju šajā orķestrī šogad pārstāv desmit studenti, lielākoties no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, vēsta festivāla organizatori. Par iespēju tajā muzicēt visi jaunie mūziķi sacentušies noklausīšanās konkursos, kas notika šā gada ziemā. Orķestra sastāvu šādi komplektē katru gadu no jauna. Šogad paveicies Inesei Fedorovskai, Līgai Kuzmanei, Līvai Plociņai (vijole), Zanei Kalniņi, Santai Vižinei (alts), Madarai Norbūtei un Anna Veselovai (čells), Kristapam Catlakam (klarnete), Mikam Bankevicam (mežrags), Ansim Nikolovskim (tuba). BJFO sadarbojas ar izciliem solistiem gan koncertos, gan meistarklasēs.
Šogad Baltijas jauniešu filharmoniskajam orķestrim ir trīs darba sesijas no jūnija līdz septembrim. Pirmais periods, kurā ietilpst arī Rīgas koncerts, ilgst no 21. jūnija līdz 10. jūlijam – mēģinājumu darba nedēļai, kas pavadīta Berlīnē, tagad seko koncertturneja, kas aptver Gdaņsku, Kopenhāgenu, Pērnavu, Rīgu, Sanktpēterburgu un Berlīni, kur 10. augustā viņi piedalīsies festivālā "Young Euro Classic" Berlīnes Koncertnamā (Konzerthaus)
Orķestra dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, Igaunijā dzīvojušais un ASV uzaugušais Kristjans Jervi uzskata, ka jauniešu orķestri ierindojami starp pasaules labākajiem orķestriem. "Mūziķi ir izcilā formā, viņi patiešām aizrautīgi vēlas spēlēt kopā. Es burtiski uzplaukstu, strādājot vienkop ar tik daudziem aktīviem un izdomas pilniem mūziķiem, kuru profesionalitāte joprojām ir plaukšanas stadijā. Šāds darbs mani patiešām iedvesmo. Ir milzīgs prieks un privilēģija sastapties ar jauniem cilvēkiem, kas piedalās klasiskās mūzikas kultūras tapšanā. Jauniešu orķestri muzicē tā, kā to vajadzētu darīt ikvienam orķestrim – bez ierobežojumiem un aizspriedumiem. Tā ir teicama augsne spējai muzicēt augstā līmenī un ar lielu prieku," izteicies K.Jervi.
Kristjans Jervi ir slavenas diriģentu dzimtas pārstāvis – Nēmes Jervi dēls, Pāvo Jervi brālis. Publika viņu mīl par spēju paplašināt klasiskās mūzikas robeža, par svaigām idejām, harismu un tehnisku veiklību. Viņš ir Bāzeles kamerorķestra mākslinieciskais padomnieks un Ņujorkas "Absolute Ensemble" dibinātājs. Viņa veidotajās programmās sastopamies ar klasisko mūziku, džezu un mūsdienu tautas mūziku. Jervi sadarbības partneru vidū bijuši komponisti Arvo Perts, Taņs Duņs, Džons Adamss, operdīva Renē Fleminga, džezmeņi Džo Zavinuls, Benijs Andersons, "world music" kulta mūziķi Gorans Bregovičs, Pakito d'Rivera u.c.. Laikraksts "The New York Times" slavē Jervi kā "kinētisku spēku uz diriģenta podija, atdzimušu Leonardu Bernsteinu." Klasisko izglītību un interesi par tradicionālo repertuāru papildina kvēlojošs aizrautīgums, veidojot oriģinālas koncertprogrammas, kas atbilst 21. gadsimta klausītāja vēlmēm un prasībām. Kristjans Jervi dzīvo Vīnē un Floridā ar sievu un trim bērniem.