Pārbūves gaitā no 1976.gadā zvejnieku kolhoza Sarkanā bāka celtā kultūras nama Jūras vārti, kas toreiz bija lepnākais visā Kurzemē, palikušas tikai ārsienas. Tagad ēka pārtapusi par mūsdienīgu un universālu kultūras pasākumu norises vietu, kuras zālē ir 693 krēsli skatītājiem, moderni aprīkota skatuve, transformējama orķestra bedre, aizskatuves daļa 12 metru dziļumā dekorāciju novietošanai, mēģinājumu telpas aktiermākslas kolektīviem un daudz kas cits, lai šeit varētu notikt visaugstākās raudzes teātra, operas, baleta, dažādu muzikālo žanru un šovu izrādes un priekšnesumi. Būs, protams, arī mūsdienīgi noformēta izstāžu zāle, telpas administrācijai, kafejnīca, kuru varēs izmantot arī blakus uzceltā mūzikas kluba apmeklētāji. Datorizēto skatuves iekārtu uzstādījuši speciālisti no Vācijas firmas SBS Buhnentechnik, projekta izstrādāšanā kā konsultants pieaicināts viens no vadošajiem Eiropas teātra namu speciālistiem Alekss Kosnars (Alex Kosnar, Vācija).
Senā zvejniekciema Ostgala teritorijā līdzās zvejas ostai būvētais kultūras nams vārdu savulaik ieguvis, pateicoties Dagnijas Zigmontes romānam Jūras vārti, kuras prototipi noskatīti Ventspils zvejnieku vidē. Tā fasādes rekonstrukcija veikta jau 2005.gadā, ieguldot 372 000 latus, no kuriem 231 000 latu bija valsts finansējums. Zvejnieku kolhoza Sarkanā bāka viens no pēdējiem priekšsēdētājiem Alfrēds Dekšenieks, kas saimniecību vadījis gandrīz pusotru gadu desmitu, Dienai atcerējās, ka pašu zvejnieku būvbrigādes vairākus gadus celtā ēka izmaksājusi ap četriem miljoniem toreizējo rubļu, kaut gan oficiāli uzrādīta daudz mazāka summa. "Bija problēmas ar projektēšanu, tieši tanī laikā notika drausmīgā zemestrīce Taškentā, kuras seku likvidēšanai mobilizēja arī daudzus padomju Latvijas arhitektus," ēkas tapšanas gaitu, kuru bīdīt nācies lūgt pat toreizējo republikas kompartijas visaugstāko vadītāju Augustu Vosu, atcerējās A.Dekšenieks.
Uz Jūras vārtu jaunatvēršanu bija ieradušies ne vien lūgtie ventspilnieki, bet arī daudzi viesi no galvaspilsētas, kuri tā vai citādi saistīti ar teātra un citu mākslu vidi un nākotnē varētu sadarboties ar TN Ventspilī. Neiztrūka arī pirmsvēlēšanu laikā visuresošo politiķu. Skatītājus priecēja galvaspilsētas baleta mākslinieki, dziedātājs Sergejs Jēgers un klavieru virtuozs Vestards Šimkus, uzstājās arī paši ventspilnieki.
Atklāšanas pasākumu ietvaros pilsētas iedzīvotājiem laikā no 17. līdz 29.maijam atjaunotajā namā tiek piedāvāts noskatīties astoņas dažādu galvaspilsētas teātru, Valmieras teātra un Francijas cirka izrādes. Vasarā TN norisināsies spilgti kultūras pasākumi, bet no septembra uz Jūras vārtiem viesizrādēs regulāri brauks dažādu Latvijas teātru kolektīvi, ar kuriem pilsētas pašvaldība ir noslēgusi sadarbības līgumus.
Paldies
krīze?