Tiem sekos, kā jau katros Dziesmu un deju svētkos ierasts, vēsturiskais «Līgo» karogs, kurš saglabājies kopš pirmajiem svētkiem, informē svētku preses sekretāre Aiva Rozenberga. «Līgo» karogam sekos šā gada svētku karogs, kurš gājienā piedzīvos savu pirmo parādīšanos. Karoga idejas autors ir Aigars Ozoliņš. 2008.gada Dziesmu un deju svētku karogā izrakstītā svētku simbola zīme ir saule kā gaismas un mūžības simbols, kas kalpos kā vienojošais motīvs XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkos. Zīmē ir attēlota saule, veidota no nevienāda lieluma punktiem. Punkti simbolizē katru no dalībniekiem, kas visi kopā rada īpašo Dziesmu un deju svētku gaisotni, emocijas, vienotības sajūtu. Aiz Dziesmu svētku karoga tiks nests Deju svētku karogs, un tam sekos orķestris. Pirmie pēc karogiem tiks sveikti svētku goda virsdiriģenti.
Gājienā tiks sveicināti arī kora «Kamēr...» vestie «Saules dziesmu» komponisti no visas pasaules. Aiz mākslinieciskās un Dziesmu svētku padomes gājienā ies svētku lieldraugi jeb to atbalstītāji, rīkotāji un koncerta «Deju svētkiem — 60» dalībnieki, kuriem jau plkst. 17 jādejo koncertā Arēnā Rīga.
Kā ierasts pēc visiem novadiem gājienu noslēgs Rīgas pilsētas dalībnieki. Pirms Rīgas pilsētas ies arī trimdas tautiešu kolektīvi, savukārt viesu kolektīvu pārstāvji ies kopā ar saviem Latvijas draugu kolektīviem.
Pēc gājiena rīkotāju aplēsēm gājiens ilgs vairāk nekā piecas stundas stundas. Gājiena maršruts ir Daugavas krastmala — Rātsnams — Kaļķu iela — Brīvības piemineklis — Dailes teātris. Dalībniekiem gājienā jānoiet aptuveni divi kilometri.