Šis kritērijs būtu jāņem vērā visiem Saeimas deputātiem, balsojot par nākamo CVK vadītāju. "Par e- vēlēšanām Latvijā runāts jau gadiem, tomēr tālāk par skaistiem vārdiem nesam tikuši. CVK ir jānāk ar konkrētiem piedāvājumiem e – vēlēšanu ieviešanas jautājumā. Par politiskā lēmuma trūkumu sūdzēties vairs nav iemesla, jo gan koalīcija, gan premjers ir atbalstījuši Neatkarīgo deputātu iniciatīvu par atgriešanos pie intensīva darba e – vēlēšanu ieviešanai Latvijā," uzsver E. Siliņa.
E- vēlēšanas būtiski atvieglotu valsts iedzīvotāju iespējas piedalīties balsošanā, kā arī veicinātu vēlēšanu aktivitāti. Turklāt daudzviet pasaulē tas jau sen nav nekas svešs un šī sistēma sevi ir pierādījusi kā uzticama un droša.
Arī Latvija bez šaubām ir gatava e-vēlēšanām, jo pirmkārt, arvien lielākam iedzīvotāju skaitam ir pieejams internets ar stabilu pieslēgumu, otrkārt, Latvijas iedzīvotāji aizvien biežāk ir arī gatavi veikt ikdienas darījumus un izteikt savu viedokli elektroniskajā vidē. Gatavību e-vēlēšanām pierāda arī lielā interese, kas bija par tautas skaitīšanas iespējām elektroniskajā vidē.
"Viens no mūsu grupas politiskajiem mērķiem ir panākt e – vēlēšanu ieviešanu Latvijā jau uz pašvaldību vēlēšanām, tāpēc ir apsveicami, ka koalīcija ir atbalstījusi mūsu ierosinājumu virzīt šo jautājumu uz priekšu cik vien iespējams ātri. Mēs darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai uz pašvaldību vēlēšanām būtu iespēja balsot attālināti," uzsver neatkarīgais deputāts Jānis Upenieks.
Deputāts atgādina, ka Igaunijā, elektroniskās balsošanas sistēma pirmo reizi tika izmantota jau 2005. gada pašvaldību vēlēšanās un kopš tā laika tā ar katrām vēlēšanām kļūst aizvien populārāka un pieprasītāka vēlētāju vidū.