Uzņēmumam Tepco ir dota provizoriska atļauja atsākt divu reaktoru darbību Kašivadzaki-Karivas atomelektrostacijā, kas ir pasaules lielākā AES. Tiesa gan, kā norāda The Guardian, izmeklēšana par kļūdām, kas noveda pie kodolkatastrofas, vēl nebūs pabeigta vairākus gadus.
Tiesa gan jānorāda, ka process sākumā ir paredzētas konsultācijas ar publiku, kā arī jāsaņem atļauja no reģionālās pašvaldības vadītājiem, kuri jau paziņojuši, ka to neatļaus, kamēr nebūs pabeigts darbs pie Fukušimas kļūdu novērtēšanas - šis process varētu ilgt vēl vismaz trīs gadus. Tāpat reaktoriem, kuru darbību varētu atsākt, būs jāatbilst jaunajiem drošības noteikumiem, kas tika pieņemti pēc 2011.gadā negadījuma.
Šis lēmums Japānā un arī ārpus tās ir saskāries ar skarbu kritiku gan no vides aktīvistiem, gan no japāņiem, kuri bija spiesti pamest savas mājas pēc negadījuma.
Vides aizsardzības organizācija Greenpeace norādīja, ka Kašivadzaki-Karivas AES atrodas reģionā, kas ir zināms ar seismisko nestabilitāti. Jāatgādina, ka Fukušimas katastrofu izraisīja spēcīga zemestrīce, kuras radītie pazemes grūdieni sasniedza Fukušimas AES, atslēdzot dzesēšanas sistēmas vairākiem kodolreaktoriem.
Kopš krīzes, kas piespieda Japānu pārtraukt AES darbību, četri kodolreaktori ir atsākuši savu darbu, tādējādi samazinot elektroenerģijas izmaksas, kas pēckrīzes laikā pieaugušas daudzkārtīgi. Reaktoru darbu atjaunošanu atbalsta arī valsts premjers Šinzo Abe, kurš paredzējis, ka 2030.gadā 20% no valstij nepieciešamās elektroenerģijas ir jānāk no AES.