Lai gan ir apritējuši desmit gadi kopš Fukušimas atomelektrostacijas (AES) katastrofas, Japānā vēl aizvien turpinās asas diskusijas gan par enerģētikas nākotni, gan par to, ko darīt ar tonnām radioaktīvā ūdens, kas pirms desmit gadiem tika izmantots stacijas dzesēšanai.
Aprit pieci gadi, kopš Japāna piedzīvoja spēcīgāko valstī reģistrēto zemestrīci un postošo cunami, kas radīja nopietnus bojājumus Fukušimas atomelektrostacijai (AES), izraisot lielāko kodolkatastrofu kopš 1986. gadā Černobiļā notikušās. Vairāku desmitu kilometru rādiusā ap AES ir izkaisītas "spoku pilsētas", kurās nav atgriezušies to iedzīvotāji, bet varasiestādes turpina cīņu ar radioaktīvo piesārņojumu. Katastrofa radikāli mainījusi Japānas sabiedrības attieksmi pret atomenerģiju.
Kompānija Tokyo Electric Power Company (TEPCO), kas uzturēja Fukušimas reaktoru, atklājusi - pēc katastrofālā cunami, kas skāra arī reaktoru, kompānija zināja par radioaktīvā materiāla noplūdi no reaktora jau divus mēnešus, pirms izplatīja oficiālu paziņojumu, vēsta CNN.TEPCO paziņojumā atzina, ka paziņojums pēc 2011.
Japānas ziemeļaustrumus pēc spēcīgām lietavām posta pamatīgi plūdi. Joso pilsētā pēc tam, kad no krastiem izgāja upe, vien izdots rīkojums evakuēties vairāk nekā 100 tūkstošiem cilvēku, vēsta ziņu aģentūra AFP. Daudzas mājas ir pilnībā applūdušas, lietus un plūdu ūdeņi izraisījuši arī pamatīgus zemes nogruvumus.
Četrus gadus pēc postošās Fukušimas atomelektrostacijas (AES) katastrofas pirmo reizi sniegta iespēja ieskatīties vienā no bojātajiem reaktoriem, vēsta CNN. Fukušimas AES īpašnieks Tokyo Electric Power Company ar no attāluma vadāmu robotu cerēja veikt radiācijas mērījumus 18 bojātā reaktora vietās.
Kanādas rietumu piekrastē paņemtos ūdens paraugos konstatētas radioaktivitātes pēdas no 2011.gadā avarējušās Japānas Fukušimas atomelektrostacijas, pirmdien paziņojis Apvienotais Fukušimas okeāna radioaktīvo izotopu novērošanas tīkls (InFORM).