Dažādi ārstēšanas paņēmieni un vingrinājumi nedeva nekādus rezultātus, līdz Vācijā sasniedzamā Biofeedback izrādījās tā metode, kas nostrādāja. 10 gadu vecumā Fricis Gustavs, kuram kopš dzimšanas ir bērnu cerebrālā trieka smagā formā, beidzot spēra pirmos soļus. Friča panākumi iedvesmoja 16 gadus vecā Paula mammu Evu Rozīti. Arī Paula diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka; pēc ārstēšanās Minhenes klīnikā paziņām puisis šķita pastiepies garumā, kaut faktiski bija ... iztaisnojies un stabilāk lika soļus.
Ja šī ārstniecības metode būtu pieejama arī Latvijā, tā būtu pieejamāka ne vien šiem abiem bērniem, bet arī dvīnīšiem Keitai un Ričardam, kuri pasaulē nāca ļoti agri – 29.nedēļā. Ārsti pat nedeva cerību, ka mazie vispār izdzīvos, taču viņi ir izķepurojušies. Ričardam, kurš pārvietojas lienot un veļoties, vajadzīga operācija; cerams, rehabilitācija varēs notikt Latvijā.
Jau labu laiku televīzijā skan sauklis Dāvā sapni! un aicinājums ziedot, lai palīdzētu bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem, iedarbīgo ārstnieciskās rehabilitācijas metodi Biofeedback ieviešot un izmantojot Latvijā, Sestdiena noskaidro, kas tas īsti ir par projektu un kā darbojas izslavētais rehabilitācijas paņēmiens.
Rakstu lasi jaunākajā Sestdienas numurā!