Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Pēdējo ceļazīmi uz MasterCard Baltijas basketbola līgas finālturnīru izcīnījuši BK Ventspils basketbolisti, kuri trešdien ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā trešajā spēlē dramatiskā cīņā ar 81:80 (29:37) pārspēja VEF Rīga komandu. Latvijas klubs 23.aprīlī Viļņā Baltijas līgas pusfinālā tiksies ar Kauņas Žalgiri.

Otrajā pusfinālā spēlēs Lietuvas klubi Viļņas Lietuvos rytas un Šiauliai, kuru pārstāv Latvijas basketbolisti Raitis Grafs un Māris Gulbis.

Jau spēles sākumā rīdzinieki iekrāja nelielu pārsvaru (10:5), bet pirmā puslaika vidū uz vairākām minūtēm atstāja laukuma saimniekus “sausā” un izvirzījās vadībā 27:9. VEF basketbolisti ar Makalogu priekšgalā bija pārliecinoši labāki cīņā pie abiem groziem, turklāt arī meta precīzāk un aizsargājās organizētāk.

Tikai otrās ceturtdaļas vidū laukuma saimniekiem izdevās uzlabot aizsardzību, spēli izlīdzināt un samazināt starpību līdz 22:30. Puslaika pēdējās minūtēs rezultāts lielas svārstības nepiedzīvoja.

Pēc lielā pārtraukuma starpība labu brīdi turējās aptuveni desmit punktu robežās, taču tad vairākas veiksmīgas epizodes uzbrukumā izdevās BK Ventspils spēlētājiem, un viesu pārsvars saruka līdz 56:54 (28.minūtē).

Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām ventspilnieki beidzot arī izvirzījās vadībā (65:64), un atlikušajā laikā nervozā cīņa aizritēja punkts punktā.

Pēc Valtera trīspunktnieka trīs minūtes līdz beigām VEF Rīga panāca 74:70, taču minūti līdz finālsirēnai 79:77 pārsvars bija jau ventspilniekiem.

Kad līdz beigām bija palikušas 23 sekundes, iespēja izvirzīt savu komandu vadībā bija Makalogam, taču divi viņa soda metieni lidoja garām grozam. Rīdzinieki tomēr bumbu atguva, un Jahovičam izdevās pielabot Makaloga metienu caurgājienā – 80:79 VEF Rīga labā.

Pēdējam uzbrukumam BK Ventspils basketbolistiem bija dotas 5,6 sekundes, un to ar precīzu tālu metienu 0,6 sekundes līdz beigām cīņā ar Valteru pabeidza J.Strēlnieks – 81:80.

Ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Ventspilī uzvarēja mājinieki 75:66, bet otrajā mačā Rīgā vefieši revanšējās 72:71.

Pirms spēles tika godināts ilggadējais Ventspils basketbola kluba treneris Armands Krauliņš, kurš pēc sezonas beigām atstās komandu.