Rīgā +4 °C
Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Kurucam vispusīgs sniegums, Nets atspēlējas no -28 un uzvar

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs otrdien guva sešus punktus NBA regulārā turnīra spēlē, kurā viņa pārstāvētā Bruklinas Nets komanda izbraukumā atspēlēja 28 punktu deficītu un ar 123:121 pārspēja Sakramento Kings, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Sakramento komanda pārņēma vadību pirmās ceturtdaļas vidū un, trešajā ceturtdaļā vairākkārt sasniedzot pat 28 punktu pārsvaru, neatdeva līdz pat mača izskaņai, kad labāki tomēr izrādījās Nets. Pirms pēdējām 12 minūtēm vēl esot iedzinējos ar 78:103, Bruklinas basketbolisti noslēdzošajā ceturtdaļā apspēlēja mājiniekus ar 45:18, Rondem Holisam-Džefersonam uzvaru izraujot spēles pēdējā sekundē.

Kurucs jau tradicionāli spēli sāka starta pieciniekā, 32 minūšu laikā realizējot vien divus no deviņiem metieniem no spēles, tai skaitā netrāpot visus piecus tālmetienus. Latvietim šajā spēlē seši punkti, četras atlēkušās bumbas, divas pārtvertas piespēles un divi bloķēti metieni. Ar viņu laukumā Nets guva par 13 punktiem vairāk kā Kings, kas bija dalīts labākais rādītājs starp starta piecinieka spēlētājiem.

Karjeras rezultatīvāko spēli aizvadīja Nets līderis D'Andželo Rasels, kuram 44 punkti un 12 rezultatīvas piespēles, bet 14 punkti jau minētajam pēdējo sekunžu varonim Holisam-Džefersonam.

Sakramento no zaudējuma neglāba Mārvine Beglija III 28 punkti, kā arī De Ārona Foksa 27 punkti.

Ar 37 uzvarām 73 spēlēs Nets saglabā 7. vietu Austrumu konferencē, reāli pretendējot uz dalību izslēgšanas turnīrā.

Kurucs savā debijas sezonā piedalījies 53 spēlēs, vidēji 20,5 minūšu laikā gūstot 8,9 punktus un izcīnot 3,7 atlēkušās.