Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

NBA grandi Warriors un Cavaliers paklūp vienā dienā

Pēdējo sezonu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) grandi Klīvlendas Cavaliers un Goldensteitas Warriors pirmdien pamanījās vienas dienas laikā piedzīvot zaudējumus.

Pagājušās sezonas NBA čempioni Cavaliers ar 122:124 (26:35, 24:35, 36:24, 36:30) viesos piekāpās Ņūorleānas Pelicans, uzvarētājiem attiecīgi 36 un 33 punktus iemetot Terensam Džounsam un Džrū Holidejam.

Džounss šajā mačā atkārtoja karjeras rezultativitātes rekordu, kā arī savāca 11 atlēkušās bumbas.

Tikmēr Cavaliers rindās pie 49 punktiem tika Kairijs Ērvings, bet Lebrons Džeimss sakrāja triple-double - 26 punkti, 12 rezultatīvas piespēles un desmit bumbas zem groziem.

Pēc puslaika Cavaliers bija 20 punktu deficīts un arī ceturtās ceturtdaļas otrajā minūtē viņi vēl zaudēja ar 17 punktiem. Turpinājumā čempioni spēja iesaistīties cīņā par uzvaru, tomēr piedzīvoja neveiksmi.

Cavaliers komanda iepriekšējā mačā 115:118 pagarinājumā piekāpās latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētajai Sanantonio Spurs vienībai, bet kopumā tā cieta jau piekto neveiksmi pēdējās septiņās cīņās.

Savukārt pērnās sezonas vicečempione Warriors arī viesos ar 102:105 (30:28, 18:18, 25:31, 29:28) zaudēja Maiami Heat. Šeit uzvarētājiem 33 punktus iemeta Dions Veiterss, kurš turklāt pēdējā sekundē ar tālmetienu izrāva uzvaru.

Arī Warriors vēl ceturtajā ceturtdaļā bija iedzinējos ar divciparu deficītu, tomēr pēdējā minūtē panāca izlīdzinājumu, bet atkal galotnē sekmīgāki bija potenciālie mača pastarīši.

Tāpat Heat sastāvā 19 punktus iemeta slovēnis Gorans Dragičs, bet Hasans Vaitsaids izcēlās ar desmit punktiem un 15 bumbām zem groziem.

Tikmēr Warriors sastāvā 27 punktus guva Kevins Durants, bet Stefana Karija konts gandrīz savāca triple-double - 21 punkts, desmit bumbas un astoņas piespēles.

Zīmīgi, ka pirmdien zaudēja arī vēl viena augšgala komanda Hjūstonas Rockets, kas ar 114:127 (33:33, 31:35, 27:25, 23:34) viesos atzina Milvoki Bucks pārākumu. Šeit attiecīgi 31 un 28 punktus sameta Džanis Antetokoumpo un Džabari Pārkers.

Jau vēstījām, ka daudz sekmīgāk pirmdien nospēlēja latviešu basketbolistu pārstāvētās komandas.

Sanantonio Spurs un 11 punktus guvušais Dāvis Bertāns viesos pārliecinoši ar 112:86 (27:26, 25:16, 39:27, 21:17) sagrāva līgas pastarīti Bruklinas Nets, bet Ņujorkas Knicks, kuras sastāvā ar astoņiem punktiem atzīmējās Kristaps Porziņģis, pretinieku laukumā smagā spēlē ar 109:103 (22:34, 40:24, 24:17, 23:28) uzvarēja Indiānas Pacers komandu.

Spurs, spēlējot pat bez četriem līderiem, izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas. Tikmēr Knicks beidzot spēja uzvarēt saspringtā galotnē, tomēr Porziņģis maču atstāja priekšlaicīgi piezīmju normas dēļ.

Visas līgas un Rietumu konferences līdere ar 38 panākumiem 45 spēlēs joprojām ir Warriors komanda, kurai ar 35 uzvarām 44 cīņās seko Spurs, bet pie 34 uzvarām 48 dueļos tikusi Rockets vienība.

Tikmēr Austrumos līdere ar 30 uzvarām 43 spēlēs ir Cavaliers komanda, bet Knicks basketbolisti ar 20 uzvarām 46 mačos ieņem 11.pozīciju.