Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

VEF Rīga panāk izlīdzinājumu LBL finālsērijā pret Baronu

Latvijas basketbola finālsērijas ceturtajā spēlē VEF Rīga komanda savā laukumā ar 82:79 (42:41) uzvarēja kluba Barons basketbolistus. Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām kļuvis neizšķirts 2:2, piektā spēle paredzēta piektdien, 2.maijā.

Mazurs uzteic rezervistu ieguldījumu uzvarā pār BK Barons

Pirmā ceturtdaļa pagāja abpusēji ļoti rezultatīvā cīņā, turklāt ar aktivitātēm uzbrukumā izcēlās teju visi laukumā esošie basketbolisti. Pirmās ceturtdaļas beigās laukuma saimnieki vefieši iekrāja 4 – 6 punktu pārsvaru (īsu brīdi bija arī plus astoņi – 32:24).

Otrajā ceturtdaļā rezultativitāte manāmi kritās, taču labu brīdi radikālas izmaiņas rezultāta starpībā netika novērotas. Tikai puslaika pēdējās trijās minūtēs VEF Rīga spēlētāji, kuri gan bija krietni pārāki cīņā pie groziem, nespēja gūt ne punkta un atpūtā devās ar minimālu pārsvaru.

Otro puslaiku laukuma saimnieki sāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas, atjaunojot iepriekšējo starpību, taču Barona treneru pieprasītais minūtes pārtraukums viņu ofensīvu piebremzēja. Turpinājumā veiksmīgas epizodes izdevās te vienai, te otrai komandai, bet trešās ceturtdaļas beigās uz viļņa bija mājinieki ar Renfro priekšgalā – plus deviņi pirms spēles pēdējā posma.

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Efedžuku realizēja jau 13.trīspunktu metienu Barons sastāvā un panāca neizšķirtu 72:72. Taču arī šoreiz baroni nespēja izvirzīties vadībā, vairāki viņu uzbrukumi beidzās ar nesekmīgiem metieniem. Savukārt Renfro, Valters, Makalogs laukuma otrā galā bija precīzi – 82:75 pusotru minūti līdz beigām.

Galotnē vairākas vefiešu kļūdas deva iespēju pretiniekiem panākt izlīdzinājumu, taču divi tālmetieni pēdējās sekundēs nebija precīzi.

VEF Rīga labā Alekss Renfro guva 19 un Tadžs Makalogs 15 punktus. Barons sastāvā rezultatīvākie bija Oricevejinmi Efedžuku un Ivars Timermanis – attiecīgi 21 un 18 punkti.