Rīgā +20 °C
Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Blūms Latvijas čempionātā MTB krosā par divām sekundēm apsteidz Pētersonu (papildināts 20:02)

Riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Priekulē pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu MTB krosā (XCO), finišā par divām sekundēm apsteidzot pērnā gada uzvarētāju Arni Pētersonu, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Latvijas čempionāts otro gadu pēc kārtas notika Priekuļos un tajā vīru elites grupā dalībniekiem bija jāveic seši 4,5 kilometrus gari apļi. Jau no paša sākuma Blūms ar Pētersonu izvirzījās vadībā un savu pārsvaru ar katru apli palielināja, tādējādi konkurentiem nedodot cerību aizķerties cīņā par pirmajām divām vietām. Distances laikā abi sportisti strādāja kopā, uzvarētāja noskaidrošanu atliekot uz pašām sacensību beigām. Finiša spurtā ātrāks izrādījās Blūms, tādējādi izcīnot savu pirmo Latvijas čempiona titulu velokrosā.

Blūms distanci veica vienā stundā 28 minūtēs un 44 sekundēs, bet divas sekundes no viņa atpalika Pētersons.

Savukārt trešais finišēja Ivars Prokofjevs, kurš Blūmam zaudēja vairāk nekā trīsarpus minūtes.

LETA jau vēstīja, ka jūlija sākumā Pētersons izcīnīja piekto vietu pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā, sasniedzot labāko rezultātu Latvijas kalnu riteņbraukšanas vēsturē. Zīmīgi, ka pirms šīm sacensībām neviens no latviešiem nekad pat Pasaules kausa etapos nebija iebraukuši labāko desmitniekā.

Tāpat svētdien tika aizvadītas sacensības dāmām, kur elites grupas braucējas veica četrus apļus. Par uzvarētāju tika kronēta Katrīna Jaunslaviete, kura finišā par teju septiņām minūtēm apsteidza savu vienīgo sāncensi Rūtu Brakovsku.

Junioru puišu grupā pārliecinoši triumfēja Kristofers Bindemanis, bet starp jauniešiem labākais bija Artūrs Krasts.

Starp meitenēm visātrākā bija Viktorija Loiko, bet zēnu grupā uzvarēja Arvo Godiņš. Savukārt senioru konkurencē par Latvijas čempionu kļuva Jānis Ozols.