Rīgā +20 °C
Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Latvijas handbola izlase zaudē Melnkalnei PČ kvalifikācijas turnīra spēlē

Latvijas vīriešu handbola izlase trešdien Dobelē ar 30:31 zaudēja Melnkalnes valstsvienībai 2013.gada pasaules čempionāta (PČ) kvalifikācijas turnīra spēlē.

Zaudējums samazināja Valda Labanovska trenētās komandas izredzes iekļūt PČ izslēgšanas spēļu kārtā, kur tiks tikai grupas uzvarētāji. Pēc šīs spēles Melnkalnei ir trīs uzvaras trīs spēlēs, bet Latvijai divas. Abas komandas Eiropas 3.kvalifikācijas grupā sestdien vēlreiz tiksies Melnkalnē, Cetinjē. Gan Latvija, gan Melnkalne visās spēlēs grupā iepriekš pārspēja trešo komandu – Beļģiju.

Pirmā puslaika sākumā nevienai no komandām pārsvaru iegūt neizdevās, un vārti tika gūti pārmaiņus, taču tuvojoties pārtraukumam veiksmīgāk darbojās Melnkalne, kas ieguva trīs vārtu pārsvaru - 17:14. Pēc atpūtas viesu pārsvars vēl vairāk pieauga (25:19, 27:20), taču spēles beigās Latvijas izlases uzbrukumi arvien vairāk noslēdzās ar precīziem metieniem un 59. minūtē mājinieki atpalika tikai par diviem vārtiem 29:31. Atlikušajā laikā pēc Ingara Dudes metiena rezultātu Latvijai izdevās samazināt līdz minimumam, taču panākt neizšķirtu neizdevās.

Labākais vārtu guvējs Latvijas izlasē bija Jānis Pavlovičs, kurš pretinieku vārtsargu pārspēja sešas reizes. Pa pieciem vārtiem guva Ingars Dude un Aivis Jurdžs.

Pēc spēles izlases galvenais treneris Labanovskis intervijā LTV7 sacīja, ka komandai pietrūcis spēka visām 60 minūtēm, jo daudz izturības prasījusi agresīvā darbošanās aizsardzībā. Taču neskatoties uz neveiksmi, atbildes spēlē Latvijas izlase cīnīsies par uzvaru, kuras izcīnīšana ar divu vārtu pārsvaru nodrošinātu pirmo vietu grupā.