Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

papildināts (13:37) - FOTO: Berdihs Australian Open 1/4 finālā pārtrauc Nadala 17 uzvaru sēriju savstarpējos mačos

Čehijas tenisists Tomāšs Berdihs otrdien Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfināla cīņā ar 6-2, 6-0, 7-6 (7:5) pārliecinoši pieveica pasaules trešo raketi spāni Rafaelu Nadalu, tādējādi sasniedzot pusfinālu.Ar septīto numuru izliktais Berdihs šī turnīra pusfinālu sasniedzis otro gadu pēc kārtas, taču līdz šim viņam vēl nav izdevies uzspēlēt tā finālā.

"Nenoliedzami šim mačam biju gatavs. Pieturējos pie sava plāna visa mača garumā," pēc uzvaras pauda Berdihs. "Zināju, ka cīņa būs ļoti grūta, taču biju gatavs it visam."Šī mača laikā Nadals tā arī ne reizi nespēja lauzt Berdiha servi, kamēr viņa sāncensis to paveica piecas reizes.Zīmīgi, ka iepriekš Nadals savstarpējās cīņās bija spējis uzvarēt Berdihu 17 reizes pēc kārtas, bet pēdējo reizi čehs savu pretinieku bija uzveicis tālajā 2006.gadā.Nadals Austrālijas atklātajā čempionātā līdz šim spējis uzvarēt vienu reizi - tas notika 2009.gadā.Pusfinālā Berdihu gaida spēkošanās pret britu Endiju Mareju, kurš ar 6-3, 7-6 (7:5), 6-3 apspēlēja mājinieku cerību Niku Kiriosu. Britu sportists sacensībās izlikts ar sesto numuru.Marejs šī turnīra ceturtdaļfinālu bija sasniedzis sesto reizi pēc kārtas, bet pusfinālā viņš spēlē piekto reizi. Brits 2010., 2011. un 2013.gadā tika līdz sacensību finālam.Tikmēr 19 gadus vecais Kirioss bija kļuvis par trešo mājinieku pēc Patrika Raftera un Leitona Hjūita, kurš šajā gadsimtā spējis sasniegt Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu. Pašlaik ATP ranga 53.vietā esošais Kirioss 2013.gadā kļuva par Austrālijas atklātā čempionāta junioru turnīra uzvarētāju, bet pērn sasniedza ceturtdaļfinālu Vimbldonas čempionātā.Citā duelī pārliecinoši sev vietu pusfinālā nodrošinājusi arī titulētā Krievijas tenisiste Marija Šarapova - ar otro numuru izliktā sportiste ceturtdaļfināla mačā ar 6-3, 6-2 pieveica sacensību septīto numuru Eižēniju Bušāru no Kanādas."Bušāra Grand Slam turnīros vienmēr spēlējusi ļoti labi - viņa ir tik agresīva un pārliecināta par sevi," pēc cīņas izteicās Šarapova. "Tieši šīs īpašības centos viņai šajā mačā atņemt. Uzskatu, ka paveicu lielisku darbu."Šarapova šajā turnīrā uzvarēja 2008.gadā, bet pēc tam līdz finālam tikusi vēl vienīgi 2012.gadāPusfinālā Šarapova tiksies ar savu tautieti Jekaterinu Makarovu, kura sacensībās izlikta ar desmito numuru. Ceturtdaļfinālā Krievijas sportiste ar 6-4, 6-0 pārliecinoši pieveica ar trešo numuru izlikto rumānieti Simonu Halepu.Šobrīd 26 gadus vecā Makarova Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālu sasniegusi pirmo reizi karjerā, bet starp kāda Grand Slam turnīra četrām labākajām tenisistēm viņa iekļuvusi vien otro reizi.