Rīgā +16 °C
Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Bayern mazākumā sasniedz Čempionu līgas izslēgšanas spēles, Barcelona iesit sešus vārtus AS Roma

Vietu UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā otrdien sev nodrošināja Vācijas futbola kluba Minhenes Bayern spēlētāji.

F apakšgrupas mačā Bayern savā laukumā ar 4:0 (3:0) apspēlēja Grieķijas klubu Pireju Olympiacos.

Jau pirmo 20 minūšu laikā mājinieki izvirzījās vadībā ar 3:0, kad pa vārtiem guva Duglašs Košta, Roberts Levandovskis un Tomass Millers, bet otrajā puslaikā galarezultātu uzstādīja Kingslijs Komans. Zīmīgi, ka no mača 52.minūtes Bayern spēlēja mazākumā, jo tobrīd sarkano kartīti nopelnīja Holgers Badštūbers. Pateicoties panākumam, Minhenes klubs nodrošinājis pirmo vietu F apakšgrupā.

"Vienmēr ir svarīgi būt pirmajiem grupā, jo tas dod priekšrocības izslēgšanas spēlēs. Noslēgt šo gadu UEFA Čempionu līgas apakšgrupas pirmajā vietā ir lieliski," pauda Bayern aizsargs Filips Lāms.

Tikmēr otrā F apakšgrupas mačā Anglijas klubs Londonas Arsenal savā laukumā ar 3:0 (2:0) pārspēja Horvātijas klubu Zagrebas Dinamo. Uzvarētājiem divus vārtus guva Aleksis Sančess, bet vēl reizi izcēlās Mesuts Ezils.

F apakšgrupas kopvērtējumā līderei Bayern ir 12 punkti piecās spēlēs, kamēr pie septiņiem tikusi Olympiacos. Sešus izcīnījusi Arsenal, bet trīs - Dinamo.

Tikmēr iepriekš vietu UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs bija nodrošinājis Spānijas grands Barcelona, kas otrdien E apakšgrupas mačā savā laukumā ar 6:1 (3:0) sagrāva Itālijas klubu AS Roma.

Uzvarētāju rindās pa diviem vārtiem guva Luiss Suaress un Lionels Mesi. Zīmīgi, ka mača gaitā abām komandām neizdevās realizēt pa vienam 11 metru soda sitienam.

Tiesa, Barcelona vietu astotdaļfinālā bija nodrošinājusi jau otrdienas pievakarē, kad Baltkrievijas čempione Barisavas BATE bez Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras palīdzības savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar slaveno Vācijas klubu Leverkūzenes Bayer.

Mača rezultātu jau otrajā minūtē atklāja BATE futbolists Mihails Gordejčuks, turklāt mājiniekiem ilgu laiku izdevās apturēt Bayer spiedienu un noturēt vadību. Tiesa, 68.minūtē Leverkūzenes klubam tomēr izdevās panākt neizšķirtu, kad to paveica maķedonietis Admirs Mehmedi, bet uzvaru Vācijas klubam tā arī neizdevās gūt. Dubra šim mačam bija pieteikts, bet laukumā tā arī nedevās.

Abas komandas iepriekšējo reizi savā starpā tikās septembra vidū, kad BATE izbraukumā cieta zaudējumu ar 1:4. Toreiz Dubra laukumā aizvadīja visas 90 minūtes.

E apakšgrupas kopvērtējumā līdere pēc piecām kārtām ar 13 punktiem ir Barcelona, turklāt tā jau nodrošinājusi sev vietu izslēgšanas spēlēs, pie pieciem punktiem tikmēr tikušas Bayer un AS Roma. Tikmēr četri punkti ir BATE kontā.

Savukārt G apakšgrupā pie pārliecinošas uzvaras tikusi Anglijas čempione Londonas Chelsea, kas izbraukumā ar 4:0 (1:0) pārspēja Telavivas Maccabi no Izraēlas.

Lai gan Chelsea jau 20.minūtē Gerija Keihila precīzā raidījuma atklāja dueļa rezultātu, viesiem ilgu laiku vadību neizdevās nostiprināt, taču mača izskaņā pa vārtiem guva Viljans, Oskars un Kurts Zumā. Tiesa, šī mača 41.minūtē Maccabi nonāca mazākumā, kad sarkano kartīti nopelnīja Tals ben Haims.

Vēl vienā G apakšgrupas duelī Ukrainas vienība Kijevas Dinamo ar 2:0 (1:0) viesos pārspēja Porto no Portugāles.

G apakšgrupas kopvērtējumā pa desmit punktiem ir Chelsea un Porto, kamēr astoņus iekrājusi Dinamo. Bez punktiem šobrīd cīnās Maccabi.

Tikmēr H apakšgrupas piektās kārtas mačā panākumu uzcīnīja Beļģijas klubs Gent, kas viesu laukumā ar 2:1 (1:1) pārspēja Lionas Olymique no Francijas.

Lai gan mača rezultātu jau septītajā minūtē atklāja Francijas kluba futbolists, turpinājumā Gent guva divus bezatbildes vārtus - vispirms 32.minūtē izcēlās Danijels Miličevičs, bet tikai kompensācijas laika piektajā minūtē uzvaru izrāva Kalifa Kolubalī.

Jau vēstīts, ka šīs apakšgrupas ietvaros pie vēl viena panākuma tikusi Krievijas čempione Sanktpēterburgas Zeņit, kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) pieveica spāņu klubu Valencia, kas viņiem ļāvis priekšlaicīgi nodrošināt pirmo vietu grupā.

Šī mača rezultātu 15.minūtē atklāja Oļegs Šatovs, bet 74.minūtē pārsvaru dubultoja Artjoms Dzjuba.

Zeņit šo maču noslēdza vairākumā, jo 80.minūtē sarkano kartīti par pretinieka klupināšanu saņēma Ruvens Veso.

H apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar piecās spēlēs gūtiem maksimāli iespējamiem 15 punktiem ir Zeņit, bet septiņi punkti ir Gent kontā. No tās par punktu atpaliek Valencia, kamēr viens punkts ir Olympique rēķinā.

Grupu turnīrā, kas risināsies līdz 9.decembrim, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Čempionu līgas fināls nākamā gada 28.maijā norisināsies San Siro stadionā Milānā.