Rīgā +16 °C
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Dinamo ar uzvaru pār Spartak nostiprinās KHL Rietumu zonas labāko astoņniekā

Svarīgu uzvaru cīņā par iekļūšanu KHL izslēgšanas turnīrā svētdien Arēnā Rīga izcīnījuši Rīgas Dinamo hokejisti. Viņi ar 4:1 pārspēja kaimiņus turnīra tabulā Maskavas Spartak, revanšējoties par zaudējumu abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē (0:3). Līdz ar cīņu pret Spartak rīdzinieki noslēguši sešu mājas spēļu sēriju, nākamās piecas viņi aizvadīs izbraukumā - pirmo no tām trešdien pret Maskavas CSKA.

Rautakallio par Rīgas Dinamo uzvaru pateicīgs komandas darbam un veiksmei

Laviņš: Uzvaru nebūtu izcīnījuši, ja nespēlētu labi

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (5:4 pret Sanktpēteburgas SKA) Dinamo sastāvā bija notikušas dažas izmaiņas uzbrukumā. Kopā ar Varju un Nieminenu spēlēja pleca savainojumu izārstējušais Lundmarks, bet Cipulis tika pārcelts uz trešo trijnieku Štāla vietā pie Šindela un Podziņa.

Ceturtajā minūtē laukuma saimnieki nopelnīja skaitlisko vairākumu, taču šajās divās minūtēs bija tuvāk vārtu zaudējumam, ne guvumam - Holtam nācās atvairīt bīstamus Hosas un Berdņikova metienus. Bijušais Rīgas Dinamo uzbrucējs, kurš spēlēja divās maiņās, bija ļoti aktīvs arī turpinājumā un līdz pirmajam pārtraukumam vēl vairākas reizes pārbaudīja Holta modrību. Kopumā pirmā trešdaļa pagāja līdzīgā cīņā, tomēr krietni bīstamāk uzbruka viesi.

Pavisam citā noskaņojumā Dinamo hokejisti iesāka otro periodu. Izturējuši skaitliskā mazākumā, viņi jau pašā sākumā iemeta divas ripas.

Vispirms tikai pirms divām dienām KHL debitējušo Spartak jauno vārtsargu Kudlajevu ar negaidītu raidījumu, stāvot ar muguru pret vārtiem, pārsteidza Martiņš Karsums. Ripa ceļu vārtos atrada pēc vairākiem rikošetiem. Bet jau pusotru minūti Miķeļa Rēdliha metienu vārtu priekšā pielaboja Jānis Sprukts - 2:0.

Pagāja nepilnas sešas minūtes, un rezultāts kļuva 3:0. Šoreiz izcēlās ceturtā maiņa - Meijas savlaicīgu piespēli no aizvārtes izmantoja Juris Upītis, gūstot otros vārtus trijās spēlēs KHL.

Trešdaļas otrajā pusē cīņa izlīdzinājās, un vairākas reizes, īpaši pēdējās minūtēs, spēlē nopietni nācās iesaitīties Holtam.

Trešās trešdaļas sākums atkal pagāja ar Rīgas Dinamo pārsvaru, un likumsakarīgi tika gūti ceturtie vārti. Skaistu saspēli ar Miķeļa un Krišjāņa Rēdlihu piedalīšanos, mainot ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā, pabeidza Sprukts. Vēlāk Jānis saņēma labākā spēlētāja balvu.

Brīdi vēlāk, izmantojot mājinieku pasivitāti aizsardzībā, viesiem gan izdevās vienus vārtus atgūt un atmodināt cerības uz izglābšanos. Tomēr mājinieki, pārāk netrakojot ar uzbrukumu veidošanu, atlikušajā laikā savu vārtu tuvumā darbojās pietiekami precīzi, un viņu uzvara netika nopietni apdraudēta. To vēl vairāk atviegloja vairāki noraidījumi Spartak rindās pamatlaika pēdējās minūtēs.

Divās citās svarīgās spēlēs par vietu Rietumu zonas labāko astoņniekā Čehovas Vitjaz ar 1:3 zaudēja Čerepovecas Severstaļ, bet Popradas Lev viesos pagarinājumā piekāpās Astanas Baris 1:2. Situācija turnīra tabulas lejasgalā: 6.Severstaļ 37 punkti (23 spēlēs), 7.Atlant 36 (21), 8.Rīgas Dinamo 32 (24), 9.Spartak 28 (24), 10.Lev 27 (25), 11.Vitjaz 24 (25).

KHL čempionāts

Rīgas Dinamo - Maskavas Spartak 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Vārti: 21:24 Karsums (M.Rēdlihs) - 1:0, 22:58 Sprukts (M.Rēdlihs, Karsums) - 2:0, 28:28 Upītis (Meija) - 3:0, 46:34 Sprukts (M.Rēdlihs, Kr.Rēdlihs) - 4:0, 48:40 Ļudučins (Rūžička) - 4:1
Metieni: 23 - 27
Soda min.: 8 (Lundmarks 4, Sotnieks, M.Rēdlihs) - 10
Iemetieni: 27 - 24
Dinamo: Holts, Kr.Rēdlihs - Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, J.Rēdlihs - Ozoliņš, Cipulis – Varjs – Nieminens, Reķis - Sotnieks, Štāls - Šindels - Podziņš, Laviņš, Meija - Luseniuss - Upītis