Rīgā +19 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Dinamo atzīst Lokomotiv pārākumu LDz kausa finālspēles ģenerālmēģinājumā

Otrdienas vakarā Arēnā Rīga tradicionālā Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņas turnīra trešajā spēlē  Rīgas Dinamo ar 1:4 piekāpās Jaroslavļas Lokomotiv komandai. Vienīgos vārtus mājiniekiem spēles pirmajā periodā guva Džeimijs Džonsons. Līdz ar to pamatturnīrā Lokomotiv ieņēma 1.vietu, bet rīdzinieki palika otrie. Jau trešdien plkst.19.30 abas komandas tiksies vēlreiz, tikai spēles likme būs pavisam cita - Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņas turnīra fināls.

Jau pirmajās minūtēs mājinieki tika pie iespējas realizēt vairākumu, taču kļūdījās, ļaujot Lokomotiv mazākumā izslidot pret Telkvistu - rezultātu ar asu metienu atklāja Daniils Apaļkovs. Pēc nedaudz vairāk kā minūtes Dinamo aizsardzības zonā metienu no aizvārtes izdarīja pretinieku uzbrucējs Aleksejs Kaļužnijs - ripa atsitās pret Telkvistu un ielidoja rīdzinieku vārtos. Perioda vidū ļoti bīstams pretuzbrukums padevās Karsumam un Džonsonam, tomēr šajā duelī uzvarēja viesu vārtsargs Ložkins, nosargājot vārtus neskartus. Drīz vien visu meistarību spiests demonstrēt bija Telkvists, kad viesi pēc lieliskas kombinācijas bija tuvu trešajam vārtu guvumam. Perioda 13.minūtē Lokomotiv nopelnīja noraidījumu, ko vārtu guvumā pārvērta mūsu vadošā maiņa - pēc Galviņa metiena ripas lidojuma virzienu mainīja Džonsons, samazinot rezultāta starpību līdz 1:2. Lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija Robam Šrempam, kurš īsti netrāpīja pa ripu pēc Galviņa piespēles. Trešdaļas pēdējā minūtē nevajadzīgu noraidījumu nopelnīja Juris Upītis, bet viesi uz vairākuma realizāciju nebija skubināmi - pēdējās sekundēs no vārtu priekšas Telkvistu trešo reizi pārspēja Jegors Averins.

Pirmās piecas minūtes 2.trešdaļā aizritēja bez reālām vārtu gūšanas iespējām. Pirmo noraidījumu spēles otrajās 20 minūtēs saņēma Miks Indrašis. Rīdzinieki gan mazākumu aizvadīja teicami, neļaujot viesiem realizēt trešo vairākumu trīs mēģinājumos. Jau nedaudz vēlāk Dinamo tika pie vairākuma, taču Žirū maiņas pūliņi šoreiz uz tablo neatspoguļojās. Pēdējās trešdaļas minūtes rīdzinieki iespieda pretiniekus viņu aizsardzības zonā, kas vainagojās ar nopelnītu skaitlisko vairākumu. Rezultāts pēc 40 minūtēm gan nemainījās - 1:3.

Trešo periodu Dinamo sāka vairākumā, tomēr atkal zaudēja vārtus, kad pēc aizsarga Sāmi Lepisto metiena no zilās līnijas Telkvists ripu nespēja tvert. Mājinieki nepadevās, turpmākajās minūtēs ripu kontrolējot biežāk un izveidojot vairākas bīstamas epizodes pie Ložkina vārtiem. Sekoja labs vairākums mūsējiem, taču arī tajā pretinieku vārti palika neskarti. Mača noslēdzošajās minūtēs pie kārtējā vairākuma tika Dinamo, taču arī šoreiz Ložkins vārtos darbojās lieliski. Finālspēles ģenerālmēģinājumā Dinamo piedzīvoja zaudējumu ar 1:4.

Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņa. 2012.gada 28.augusts. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo – Jaroslavļas Lokomotiv 1:4 (1:3;0:0;0:1)

Vārti: 3:26 Apaļkovs (Averins, maz.) 0:1; 4:48 Kaļužnijs (Gaļimovs) 0:2; 13:24 Džonsons (Galviņš, Indrašis, vair.) 1:2; 19:50 Averins (Čerņikovs, vair.) 1:3; 41:12 Lepisto (Čerņikovs, maz.) 1:4;

Vārtsargi: Telkvists – Ložkins

Soda minūtes: 8-12