Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas Dinamo kārtējās regulārās sezonas spēlē trešdien savā laukumā ar 3:5 (2:1, 1:1, 0:3) piekāpās Ufas _Salavat Julajev _hokejistiem, piedzīvojot jau ceturto neveiksmi pēc kārtas.

Mājiniekiem vārtus jau 3.minūtē guva Kaspars Saulietis, bet brīdi vēlāk viesiem vairākumu realizēja Andreass Enkvists. Perioda vidū rīdzinieku aizsargs Stīvens Seigo vairākumā atjaunoja vadību. Otrā perioda sākumā Miķelis Rēdlihs teicamā stilā panāca jau 3:1, bet perioda pēdējās minūtēs Igors Grigorenko vēlreiz samazināja deficītu. Trešais periods sākās ar Dmitrija Makarova gūtajiem vārtiem un jau 3:3, bet īpaši neveiksmīga rīdziniekiem bija trešdaļas otrā puse, kad 52 sekunžu laikā Enkvists un Sāmi Lepiste guva vēl divus vārtus, izšķirot mača iznākumu.

Maču rīdzinieki iesāka ļoti aktīvi - pirmajā pusotrā minūtē tika izveidoti trīs bīstami karogi, bet trešajā minūtē arī tika atklāts rezultāts, lielisku individuālo gājienu veicot Saulietim. Tomēr piektajā minūtē mājiniekus mazākumā atstāja Andris Džeriņš un Salavat Julajev šo iespēju izmantoja - pēc Sami Lepistes metiena ripu vārtos ieraidīja Andrēass Enkvists un panāca 1:1.

Trešdaļas vidū jau neliels pārsvars piederēja Salavat Julajev hokejistiem, tomēr ar aktivitāti vairākumu rīdziniekiem nopelnīja Māris Bičevskis un arī viņi iespēju garām nelaida - ar precīzu metienu no zilās līnijas rezultatīvs bija Seigo, kuram tas bija pirmais vārtu guvums KHL karjerā. Trešdaļas beigu daļā Latvijas vienībai piederēja pārsvars un tika saglabāta vadība ar 2:1.

Kaut otro trešdaļu ar uzbrukumiem sāka viesi, jau otrajā minūtē Rīgas Dinamo ieguva divu vārtu pārsvaru, izceļoties Miķelim Rēdliham, kurš uzņēma ripu vēl savā zonā un individuāli aizgāja līdz otrai laukuma pusei, metot nekļūdīgi. Kaut rīdziniekiem bija vēl vairākas labas iespējas gūt vārtus, trešdaļas 16.minūtē deficītu līdz 2:3 samazināja Igors Grigorenko, kad guva vārtus pēc skaistas saspēles.

Jau iepriekšējā spēlē Rīgas Dinamo komanda aizvadīja ļoti neveiksmīgu trešo trešdaļu un šoreiz tā izvērtās tāda pat, mājiniekiem pamanoties ielaist trīs vārtus. Arī trešā trešdaļa iesākās ar ļoti ātriem vārtiem, bet šoreiz izcēlās Salavat Julajev - jau trešajā minūtē pēc Tēmu Hartikainena uzmetiena nūju pie ripas pielika Dmitrijs Makarovs un panāca izlīdzinājumu 3:3. Turpinājumā 13.minūtē vadību viesiem deva Ekvists, kuram tie bija otrie vārti cīņā, bet piektos vārtus vēl pēc nepilnas minūtes guva Lepiste.

Pēc sezonas pirmās trīs uzvaru sērijas rīdzinieki cietuši jau ceturto zaudējumu pēc kārtas - pirms nedēļas ar 1:3 piekāpās Ņižņekamskas Ņeftehimik, piektdien pēcspēles metienu sērijā ar 2:3 atzina Čeļabinskas Traktor pārākumu, bet pirmdien ar 1:2 zaudēja Magņitogorskas Metallurg spēlētājiem.

Rīgas Dinamo komandas vārtus šajā mačā atkal sargāja Jūakims Ēriksons, bet otrajā maiņā kopā ar Miķeli Rēdlihu un Timu Sestito bija iesaistīts Gunārs Skvorcovs.

Trešdien rīdzinieki noslēdza līgumu ar aizsargu Māri Jasu, tomēr šajā mačā viņš vēl nepiedalījās.

Zīmīgi, ka pirmo astoņu sezonu laikā Rīgas Dinamo komanda spējusi pieveikt Salavat Julajev vien divas reizes.

Vienībai pašlaik nevar palīdzēt aizsargi Aleksandrs Jerofejevs un Oskars Cibuļskis, kuri guvuši nopietnus galvas savainojumus, kā arī uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs, kurš iepriekšējā spēlē lauza atslēgas kaulu un guva smadzeņu satricinājumu.

Septiņos mačos savā laukumā Rīgas Dinamo komanda šosezon svinējusi tikai vienu panākumu. Savukārt 13 izbraukuma cīņās gūtas piecas uzvaras.

Tikmēr Salavat Julajev komanda pēc ilggadējā Vjačeslava Bikova palīga Igora Zaharkina kļūšanas par galveno treneri sešās spēlēs izcīnījusi piecas uzvaras.

Tagad rīdziniekiem ir pāris atpūtas dienas, bet nākamajā nedēļā vienība aizvadīs kārtējo trīs izbraukuma spēļu sēriju, viesojoties pie Jaroslavļas Lokomotiv, Salavat Julajev un Magņitogorskas Metallurg.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas Dinamo ar 24 punktiem 21 mačā ieņem priekšpēdējo, 13.vietu un no labāko astotnieks jau ir sešu punktu attālumā.

Savukārt Ufas vienība ar 30 punktiem 20 mačos pakāpusies uz astoto vietu Austrumu konferencē.